آزمایش کرونا ۳۹ نفر در شهرستان گلپایگان مثبت اعلام شده است
آزمایش کرونا ۳۹ نفر در شهرستان گلپایگان مثبت اعلام شده است

رئیس شبکه بهداشت شهرستان گلپایگان گفت: بسیاری از افرادی که در بیمارستان بستری شدند میزبان مهمان هایی از اطراف گلپایگان بودند در حالیکه بارها خواهش کردیم امسال مسافر وارد شهرستان نشود.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، دکتر ناصر رستمی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در تاریخ «۱۷ فروردین ۱۳۹۸» برگزار شد، اظهار کرد: در حال گذراندن دوران سختی هستیم و محدودیت های موجود مردم را خسته کرده ضمن اینکه مشاغل و خانواده ها دچار مشکلات اقتصادی شده اند، امیدوارم از طرف دولت بسته های حمایتی به مردم تعلق گیرد و صاحبان املاک با مستاجران خود همراهی لازم را داشه باشند تا انشاا… شاهد فضای همدلی باشیم و بتوانیم از سختی ها بکاهیم.

وی ادامه داد: ۳۰ درصد شهروندان گلپایگانی فرم خود اظهاری سامانه سلامت را پر کرده اند، از مابقی شهروندان می خواهیم که این کار را انجام دهند همچنین تقریبا ۱۰۰ درصد جمعیت شهرستان گلپایگان در زمینه بیماری کرونا غربالگری شده اند، برای این غربالگری گروه های پر خطر در اولویت بودند.
 
رئیس شبکه بهداشت شهرستان گلپایگان گفت: متاسفانه بسیاری از افرادی که در رابطه با بیماری کرونا در بیمارستان امام حسین(ع) گلپایگان بستری شدند مبتلا به بیماری های دیابت و فشار خون و… بودند. بر اساس امار موجود، در شهرستان حدود ۱۰ هزار نفر دارای بیماری زمینه ای و جز گروه پر خطر هستند بنابراین همه ما موظف هستیم که از این افراد مراقبت کنیم و حداقل ترین کار این است که فاصله حداقلی را با این افراد حفظ کنیم تا از طریف افراد ناقل مبتلا نشوند.
 
رستمی افزود: از دادستان، نیروهای مقاومت بسیج، نیروی انتظامی و… که در طی مدت اخیر در راستای محدودیت و ممنوعیت سفر خیلی تلاش کردند تشکر می کنم. از شهروندان می خواهیم که فاصله خود را با افراد دیگر و بهداشت فردی را رعایت و از تردد های غیر ضروری دوری کنند.
 
وی یادآورشد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون «۱۷ فروردین ۱۳۹۸» ۱۱۰ بیمار در رابطه با کرونا در بیمارستان گلپایگان بستری شدند  و اکنون (۱۷ فروردین) ۸ نفر در بخش کرونای بیمارستان بستری هستند. از افراد بستری شده تست ۳۹ نفر (۲۸ مرد و ۱۱ زن) مثبت اعلام شده است همچنین در بین افراد بستری شده تعداد مردها تقریبا دو برابر زن ها بوده است. از بین ۸ نفری که امروز بستری هستند جواب آزمایش ۴ نفر آنها هنوز به دستمان نرسیده است. در طی ۲۴ ساعت گذشته یک نفر در رابطه با این بیماری بستری شده است.
رئیس شبکه بهداشت شهرستان گلپایگان تصریح کرد: بنابر تصمیم ستاد کرونا در سطح کشور مقرر شده است در راستای اعلام آمار دقیق تر، تعداد افراد فوت شده در اثر این بیماری از طریق استان و کشور اعلام شود.روند کرونا در گلپایگان کاهش نداشته است اما امیدواریم با همکاری مردم، در شهرستان زورتر به کنترل این بیماری دست پیدا کنیم.
 
ناصر رستمی خاطر نشان کرد: به دنبال تهیه و خرید یک دستگاه ونتیلاتور ثابت( دستگاه تنفس مصنوعی)  و یک مانیتور هستیم.انجمن خیریه بهداشت ودرمان شهرستان گلپایگان غیر سیاسی و مستقل است و رسالت آن این است که در جهت ارتقای سلامت شهرستان گام بردارد. هیچ فردی در این انجمن حقوقی دریافت نمی کند و همه به صورت داوطلبانه فعالیت می کنند و مبالغ واریزی در راستای نیت خیرین هزینه می شود.
 
وی با بیان اینکه تمام بخش های بیمارستانی فعال است اضافه کرد:  : روز گذشته که اولین روز کاری شرکت های شهرک صنعتی بود چهار گروه از پرسنل بهداشت حرفه ای تمام افرادی که می خواستند وارد محیط کار شوند را غربالگری کردندو  انهایی که دارای علایمی بودند از کار منع شدند.هفته پیش رو هفته مهمی است چرا که متوجه خواهیم شد چه تعداد به آمار فعلی  اضافه می شود.
 
رئیس شبکه بهداشت شهرستان گلپایگان گفت: بسیاری از افرادی که در بیمارستان بستری شدند میزبان مهمان هایی از اطراف گلپایگان بودند در حالیکه بارها خواهش کردیم امسال مسافر وارد شهرستان نشود. تصور می کنیم اگر این هفته شرایط خوب باشد و همکاری شهروندان ادامه یابد می توانیم  امیدوار باشیم به سطح ثابتی از بیماری برسیم اما اینکه بخواهیم پیش بینی کنیم بعد از ۲۰ فروردین شرایط شهرستان به چه شکلی می شود کار سختی است.