آمادگی وزارت فرهنگ برای همکاری گسترده با کشورهای حاضر در کنگره بانوان تاثیرگذار
آمادگی وزارت فرهنگ برای همکاری گسترده با کشورهای حاضر در کنگره بانوان تاثیرگذار

پایگاه خبری زنگ خطر / محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با الهام از اندیشه های اصیل امام خمینی(ره)، امام خامنه‌ای و تدابیر رئیس جمهور محبوب کشورمان، فارغ از جنسیت بر شایسته گزینی در مناصب مدیریتی تاکید دارد، تصریح کرد: وزارت فرهنگ از آمادگی همه جانبه برای همکاری گسترده با بانوان فرهیخته کشورهای شرکت‌کننده این اجلاس در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته ( جمعه سی ام دی ماه) در نخستین کنگره بین‌المللی بانوان تاثیرگذار که در سالن اجلاس سران برگزار شد، ضمن قدردانی از همسر رییس جمهور کشور به عنوان مبتکر برپایی این کنگره بین‌المللی گفت: امروز بسیاری از زنان شایسته کشور در بخش های فرهنگی و هنری مشغول به فعالیت هستند و بخش مهمی از آنان در سطح بالای مدیریتی و اجرایی فعال هستند.
وی در ادامه به افزایش چشمگیر تعداد نویسندگان زن در دوران پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: نویسنده ۲۸ هزار کتاب منتشر شده در سال جاری از بانوان فرهیخته کشورمان بودند، این مسئله در حالی رخ داده است که این آمار در سال ۱۹۷۹ میلادی و همزمان با سال اول پیروزی انقلاب اسلامی تنها ۱۱ نفر در سال بود.
اسماعیلی ادامه داد: همچنین زنان هنرمند در جشنواره های معتبر بین‌المللی فجر در رشته های سینما، تئاتر، موسیقی و هنرهای تجسمی بخش قابل توجهی از برگزیدگان را شامل می شوند از سوی دیگر در حوزه های روزنامه نگاری، فعالان قرآنی، رسانه ای و شبکه های اجتماعی بخش مهمی از کنشگران این عرصه بانوان خبرنگار هستند.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با الهام از اندیشه های اصیل امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای و تدابیر رئیس جمهور محبوب کشورمان، فارغ از جنسیت بر شایسته گزینی در مناصب مدیریتی تاکید دارد، تصریح کرد:
وزارت فرهنگ از آمادگی همه جانبه برای همکاری گسترده با بانوان فرهیخته کشورهای شرکت‌کننده این اجلاس در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه برخوردار است‌.
اسماعیلی در پایان گفت: طی مدتی که مهمانان این کنگره بین‌المللی در شهر زیبای تهران حضور دارند برای میزبانی از این فرهیختگان در اماکن کم‌نظیر فرهنگی و هنری ایران عزیز آمادگی لازم وجود دارد.
گفتنی است، نخستین کنگره بین‌المللی بانوان تاثیرگذار روز جمعه ۳۰ دی‌ ماه در سالن اجلاس سران با استقبال رسمی انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور از همسران رؤسای دولت‌های کشورهای مختلف برگزار شد و در این مراسم همسران روسای جمهور و نخست‌وزیر ارمنستان، بورکینافاسو، قرقیزستان، صربستان، همسر رئیس‌جمهور اسبق گینه، همسر رئیس‌جمهور اسبق نیجر، فرستاده ویژه بانوی اول جمهوری فدرال نیجریه، بانوی اول سابق سریلانکا و همسر رئیس حزب حاکم، فرستاده ویژه رئیس جمهور سوریه، رئیس شورای مرکزی اتحادیه زنان ترکمنستان حضور داشتند.
همچنین در اجلاسیه روز اول این‌ کنگره که از روز گذشته(پنجشنبه) آغاز شده است، ۳۰۰ میهمان خارجی از جمله ۷۰ نفر از مقامات و فعالان زن حوزه‌های مختلف اعم از وزرا، معاونان رئیس‌جمهور و نمایندگان مجلس به ایران آمده‌اند.