احتمال ورود گلپایگان به شرایط قرمز کرونایی
احتمال ورود گلپایگان به شرایط قرمز کرونایی

پایگاه خبری زنگ خطر / رئیس بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان گفت: در آذر ، دی و بهمن آمار ابتلا نزولی شد اما از اوایل اسفند ماه به مرور با افزایش مراجعین مواجه شدیم. هم اکنون نیز 23 نفر در بخش مراقبت های کرونا بستری هستند و متاسفانه 4 نفر نیز به مرحله تنفس مصنوعی رسیده اند.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر / علیرضا سلطانی امروز( شنبه ) در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: بعد از موج سوم با اعمال محدودیت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی با سیر نزولی بیماری کرونا در شهرستان مواجه بودیم و آمار ابتلا به این بیماری به تعداد زیادی کاهش پیدا کرد.در ماه های مهر و آبان وضعیت وحشتناکی را در سطح شهرستان شاهد بودیم تا جایی که در یک روز ۶ نفر فوت کردند که این امار بی سابقه بود.
 
وی ادامه داد: در آذر ، دی و بهمن آمار ابتلا نزولی شد اما از اوایل اسفند ماه به مرور با افزایش مراجعین مواجه شدیم. هم اکنون نیز ۲۳ نفر در بخش مراقبت های کرونا بستری هستند و متاسفانه ۴ نفر نیز به مرحله تنفس مصنوعی رسیده اند. تصور می کنیم اگر این روند ادامه یابد از هفته های بعد شرایط شهرستان به رنگ نارنجی و احتمالا قرمز در خواهد آمد. همچنین اکنون یکی از پرسنل کادر درمان در بخش کرونای این بیمارستان بستری است.
 
رئیس بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان با بیان اینکه اکثر بستری های یک ماه اخیر ناشی از مهمانی و دورهمی ها بوده است گفت: در برخی از روزها در بیمارستان ۶ نفر از یک خانواده بستری بودند.همچنین در روز گذشته ۸ نفر به تعداد بستری های این بیمارستان افزوده شد. مجموع تعداد افراد بستری شده در این بیمارستان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۸۵۰ نفر است.
 
دکتر سلطانی با بیان اینکه گلپایگان از شهر های مسافر پذیر است  اضافه کرد: از گلپایگانی های ساکن شهر های دیگر خواهش می کنیم برای ایام نوروز به گلپایگان سفر نکنند و کرونا را برای والدین خود عیدی نیاورند. مردم توقعات به حقی دارند اما امکانات محدود است و اگر این شرایط ادامه یابد خدمات دهی ما دچار مشکل می شود.
 
وی خاطر نشان کرد: از مردم می خواهیم در اماکن سرپوشیده عمومی حضور نداشته باشند و خرید های ضروری خود را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند و به منازل برگردند. در سطح شهرستان گرونای جهش یافته اثبات شده نداشتیم اما با توجه به سرایت سریع این نوع از کووید ۱۹ ، باید خیلی مراقب بود.
 
  رئیس بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان یاداورشد: فعلا منتظر واکسیناسیون عموم مردم نباشید و پروتکل ها را به صورت جدی رعایت کنید. تاکنون ۱۰۰ دوز واکسن در اختیار ما قرار دادند و بخش کوچکی از پرسنل واکسینه شدند.
 
دکتر علیرضا سلطانی اضافه کرد: ۳ مرکز نمونه گیری در سه شهر این شهرستان مشغول فعالیت است که حداکثر پاسخگویی هرکدام ۴۸ ساعت می باشد. مردم برای تامین برخی از ارزاق عمومی خود مجبورند در صف باشند لذا از مسئولین مربوطه می خواهیم که برای این مسئله فکری بکنند تا مردم خرید آسوده ای داشته باشند و مردم نیز در این صف ها فاصله دو متر را حتما رعایت کنند.
 
وی در پایان تصریح کرد: براساس اطلاعاتی که از ثبت احوال و واحد آمار شبکه بهداشت کسب کردیم از ابتدای سال تاکنون شاهد ۷۰۰ مورد فوتی در سطح شهرستان بودیم که این آمار در سال گذشته ۵۵۰ نفر بوده است.