ادعای تازه رسانه‌های انگلیسی / حمله هکرهای ایران و روسیه برای یافتن راز واکسن کرونا
ادعای تازه رسانه‌های انگلیسی / حمله هکرهای ایران و روسیه برای یافتن راز واکسن کرونا

برخی رسانه‌های انگلیسی مدعی شدند هکرهای ایرانی و روسی به پایگاه داده‌های دانشگاه‌ها و مراکز علمی بریتانیا حمله کرده‌اند تا راز و رمز تولید واکسن احتمالی ویروس کرونا را به دست آورند.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خبر ، روزنامه دیلی میل ادعا کرد به اسنادی دست یافته که نشان می‌دهد حمله‌های هکری اخیر به سایت‌های چند دانشگاه بریتانیایی از روسیه و ایران و هدف آنها به دست آوردن اطلاعات مربوط به تولید دارو یا واکسن کرونا بوده است. این روزنامه در عین حال مدعی شد حمله‌های هکری ناکام بوده و هیچ‌کدام به نتیجه نرسیده است.

یکی از منابع اطلاعاتی بریتانیا مدعی است حمله‌های سایبری برای سرقت اطلاعات علمی همواره اقدامی مرسوم در دنیای مجازی بوده اما در ماه‌های اخیر به دلیل شیوع گسترده کرونا در جهان شدت گرفته است. بر این اساس، هکرها می‌کوشند با نفوذ کردن به ایمیل‌ها و سرورها یافته‌های علمی دانشمندان و پزشکان را بدزدند و این اطلاعات را در اختیار مراکز علمی کشور خود قرار دهند.

هفته گذشته بیل ایوانینا، مدیر مرکز ضداطلاعات و امنیت ملی آمریکا به مراکز علمی و پزشکی ایالات متحده هشدار داده بود مراقب سرقت‌های علمی و حمله‌های هکری باشند. او به بی‌بی‌سی گفت: ما به همه درباره تهدید سرویس‌های اطلاعاتی خارجی برای استفاده از یافته‌های علمی هشدار داده‌ایم و انتظار داریم دیگران از جمله هکرهای حزب کمونیست چین در پی دست یافتن به حاصل کار دانشمندان ما باشند.

روزنامه انگلیسی در حالی اتهام حمله هکری را به طرف‌های روس و ایرانی زده که هیچ سندی برای آن ارائه نداده است. ضمن اینکه در بسیاری از کشورها دانشمندان و پزشکان در تلاش برای یافتن درمان و واکسن ویروس کرونا و بیماری کووید-۱۹ هستند.