افزایش سرانه فضای سبز در شهر گلپایگان
افزایش سرانه فضای سبز در شهر گلپایگان

پایگاه خبری زنگ خطر / شهرداری گلپایگان گفت: گلپایگان به عنوان یک شهر سبز معروف است و گردشگری از اولویت های آن است بنابراین تمام تلاشمان این است با توسعه فضای سبز این صنعت را به جلو حرکت دهیم.

پیمان شکرزاده در گفت و گو با پایگاه خبری زنگ خطر اظهار کرد: طی دو سال اخیر سرانه فضای سبز شهر گلپایگان را 2/5 متر افزایش دادیم و اکنون این سرانه  به 28 متر برای هر نفر رسیده است.

وی ادامه داد: در مرکز پرورش گل و گیاه شهرداری گلپایگان در تولید گل خودکفا شده ایم و سالانه یک میلیون و 500 هزار شاخه گل در گلخانه شهرداری تولید میکنیم. تا پایان فروردین سال 1402،  500 هزار شاخه گل در سطح شهر کشت خواهد شد.

شهردار گلپایگان در خصوص کاشت درخت گفت: در سال 1398 حدود 50 هزار اصله درخت در سطح شهر گلپایگان وجود داشت که در سال 99 به این تعداد 24 هزار اصله اضافه کردیم همچنین در سال 1400 نیز 15 هزار اصله و در سال 1401 هم 15 هزار اصله نهال دیگر غرس کردیم و تا پایان اردیبهشت سال 1402 نیز ده هزار اصله نهال دیگر در سطح شهر خواهیم کاشت.

شکرزاده یادآورشد: گلپایگان به عنوان یک شهر سبز معروف است و گردشگری از اولویت های آن است بنابراین تمام تلاشمان این است با توسعه فضای سبز این صنعت را به جلو حرکت دهیم.