افشای برنامه اسرائیل برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران
افشای برنامه اسرائیل برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران

وزارت دفاع اسرائیل به طور جدی در حال بحث در مورد افزایش قابل توجه بودجه در پنج سال آینده برای آماده‌سازی اسرائیل به منظور حمله علیه تاسیسات هسته‌ای ایران است.

 

گزارش رسانه‌های اسرائیلی نشان می‌دهد که ارتش اسرائیل خواستار افزایش بودجه برای آماده‌سازی نیرو‌های خود به منظور حمله احتمالی علیه ایران است.

منابع نظامی اسرائیلی “بنیامین نتانیاهو” نخست‌وزیر پیشین اسرائیل را به نادیده گرفتن موضوع بودجه نظامی نیرو‌های دفاعی متهم کرده‌اند و معتقدند که این مسئله سبب شده تا آمادگی کافی برای استفاده از گزینه نظامی علیه ایران وجود نداشته باشد.

مقام‌های اسرائیلی در حال بحث در مورد افزایش بودجه نظامی ارتش اسرائیل هستند. این بحث در میانه تلاش دولت “جو بایدن” رئیس جمهوری امریکا برای بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران صورت می‌گیرد که اسرائیل مخالف آن است.

روزنامه اسرائیلی “یودیعوت آحرونوت” اشاره کرده که “نفتالی بنت” نخست وزیر اسرائیل سعی دارد در ماه‌های آینده این درخواست ارتش اسرائیل را محقق نماید و افزایش بودجه‌ای میلیارد دلاری را در نظر گیرد.

کانال ۱۲ اسرائیل نیز به نقل از منابع دفاعی ناشناس اسرائیلی اشاره کرده که نتانیاهو در تخصیص بودجه لازم برای انجام عملیات پیچیده علیه تاسیسات هسته‌ای ایران از خود قصور و ناکارامدی نشان داده است.

اسرائیل خود را برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران آماده می‌کند

همچنین روزنامه اسرائیلی “یودیعوت آحرونوت” فاش ساخته که نهاد‌های نظامی اسرائیل به تازگی بحث‌هایی را در مورد احتمال حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران در دستور کار قرار داده‌اند.

این روزنامه اشاره کرده که رایزنی‌ها در این‌باره تنها در سطح گفتگو نبوده بلکه برنامه‌ریزی مقدماتی برای تهیه طرح حمله علیه تاسیسات هسته‌ای ایران توسط ستاد کل نیرو‌های مسلح ارتش اسرائیل تهیه شده است.

این روزنامه گزارش داده که مقدمات تهیه طرح توسط “بنی گانتز” وزیر دفاع و مقام‌های ارشد وزارت خارجه اسرائیل و وزارت دارایی برای تهیه بودجه لازم در دست انجام است.

این روزنامه در ادامه اشاره می‌کند که وزارت دفاع اسرائیل به طور جدی در حال بحث در مورد افزایش قابل توجه بودجه در پنج سال آینده برای آماده‌سازی اسرائیل به منظور حمله علیه تاسیسات هسته‌ای ایران است.

 

  • منبع خبر : آفتاب نیوز