افشای جزئیات جدید از مرگ قاضی منصوری
افشای جزئیات جدید از مرگ قاضی منصوری

منابع محلی رومانی جزئیات جدیدی از مرگ قاضی منصوری در بخارست فاش کردند.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ؛ به نقل از العربیه، روز به روز جزئیات بیشتری از زوایای پنهان قتل قاضی غلامرضا منصوری در رومانی فاش می‌شود. جسد وی در حالی چند روز پیش در هتل «دوک» بخارست کشف شد که به نظر می‌آید قرار بود قبل از سقوط، هتل را به مقصد نامشخصی ترک کند.

طبق گزارش نشریه محلی «لیبرتاته»، پیش از آنکه روز جمعه قاضی منصوری بخواهد محل اقامتش را ترک کند، همه هزینه‌های هتل پرداخت شد و قرار بود تبادل انجام شود. پس از انجام تشریفات نهایی، قاضی منصوری به طبقه محل سکونتش رفت، ولی داخل اتاقش نشد و بعد از لحظاتی، از طبقات بالا به پایین پرتاب شد و جسدش در چند متری پذیرش هتل افتاد. سقوط وی باعث شکستگی، از هم گسستگی مفاصل و خونریزی داخلی شد.

العربیه به‌نقل از این نشریه محلی نوشت: قاضی منصوری در روز حادثه همانند هفته‌های گذشته با افسر پلیس پرونده ملاقات کرد. افسر پلیس گفت که در این ملاقات هیچ نشانه‌ای دال بر احتمال یا توانایی اقدام جدی و خطرناک از سوی وی مشاهده نکرده بود.

پلیس رومانی همچنان در حال بررسی پرونده مرگ قاضی منصوری، تحلیل دوربین‌های مداربسته هتل و اظهارات شاهدان عینی است.
روز گذشته «رادیو فردا» به نقل از خبرنگار خود در بخارست نخستین خبر از مرگ قاضی منصوری را منتشر کرد. او مدعی شد که جسد «غلامرضا منصوری» قاضی ایرانی که قرار بود به‌منظور پاسخگویی به اتهامات خود به ایران بازگردد، در رومانی پیدا شده و هویت جسد نیز به تأیید رسمی رسیده است.
رادیو فردا مدعی شده بود، جسد غلامرضا منصوری، قاضی متهم به فساد مالی که بر اساس حکم دادگاهی در رومانی به‌صورت موقت و مشروط آزاد بود روز جمعه در بیرون هتل محل اقامت وی پیدا شد و منصوری از پنجره محل اقامت خود به پایین پرت شده و مرده است.
اما خبرنگار این رسانه در اطلاعات جدیدی که ساعاتی پیش منتشر کرده مدعی شده است که قاضی منصوری در لابی هتل محل اقامتش پیدا شده و احتمالا پنجره ای در کار نبوده، چرا که در تصویر منتشر شده، جسد آقای منصوری را به بیرون از هتل می‌آورند.
جسد قاضی منصوری

”آدلینا رادولسکو“ خبرنگار رادیو اروپای آزاد در رومانی اعلام کرد: “ما سه اعلان از سوی پلیس داشتیم: اول گفتند که کسی در هتل از ارتفاع پرت شده، البته اشاره‌ای نشده بود که از پنجره یا مثلاً پلکان، و اشاره نشده بود که این اتفاق بیرون یا درون هتل افتاده است.

بعدتر در یک اعلان رسمی پلیس اعلام کرد که این اتفاق برای یک ایرانی ۵۲ ساله رخ داده که توسط برخی مقام‌های کشور‌های دیگر تحت تعقیب بوده است.ولی به طور غیررسمی منابعی از پلیس به ما گفتند که این فرد از پنجره سقوط کرده است. آن‌ها همچنین گفتند که در حال تحقیق در مورد احتمال خودکشی یا قتل هستند، این که ممکن است کسی او را از پنجره به پایین پرت کرده باشد.

بعدتر که عکس‌های عکاس یک خبرگزاری بسیار معتبر منتشر شد، و نشان می‌داد افراد پلیس جسد را به بیرون از هتل می‌آورند.

من دوباره از پلیس سؤال کردم که جسد دقیقاً کجا پیدا شده بود، داخل هتل یا بیرون از آن؟ سخنگوی پلیس بخارست از طریق اس‌ام‌اس گفت او در مقابل ورودی لابی، در داخل هتل پیدا شده است.

باید بگویم که هتل دوک، هتلی بسیار کوچک است. وقتی وارد می‌شوید، پذیرش و لابی بسیار کوچکی دارد و در سمت راست یک راه‌پله بسیار باریک است.

بیانیه رسمی به پنجره، افتادن در داخل یا خارج اشاره نمی‌کند. منابع از طبقه ششم هتل صحبت کردند. اما مسئولان هتل محل وقوع این حادثه نیز از صحبت درباره این رخداد امتناع کردند.”

احتمال سقوط در داخل هتل هم وجود دارد

یک خبرنگار ایرانی تصاویر جدیدی از داخل هتل هوک (محل مرگ غلامرضا منصوری) منتشر کرده است که نشان می دهد احتمال سقوط در داخل هتل هم وجود دارد. در ادامه این تصاویر را مشاهده می کنید:
هتل دوک
هتل دوک
هتل دوک در رومانی

واپسین تماس بازپرس

ساعتی پس از تایید خبر مرگ قاضی منصوری، و خروج وکیل متهم منصوری از بهت و شوک اولیه، این وکیل دادگستری در توضیحاتی تکمیلی به «اعتماد» گفت که خانواده بازپرس فقید هم از طریق رسانه‌ها از درگذشت او مطلع شده‌اند. او همچنین گفته بلافاصله پس از اطلاع از درگذشت موکلش، آخرین ارتباطات اینترنتی خود را با او بررسی کرده و متوجه شده که اپلیکیشن واتس‌آپِ بازپرس فقید دست‌کم تا ساعت ۱۵ و ۱۵ دقیقه فعال بوده و احتمالا او تا همان حوالی از واتس‌آپ خود استفاده کرده است. این وکیل دادگستری همچنین گفته است: «خانواده آقای منصوری آخرین بار ساعت ۱۱ روز جمعه با او تماس داشته‌اند که حال‌شان مساعد بوده است.» این وکیل دادگستری همچنین گفته است: «دولت و پلیس رومانی مسوول حفظ جان موکلم بوده‌اند و باید پاسخگو باشند.»
با توجه به ابهامات به وجودآمده در این حادثه، باید منتظر ماند تا ابعاد و اطلاعات دیگری از آن نیز مشخص شود.

به گزارش تابناک جوان، غلامرضا منصوری به دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه متهم بود و پس از تشکیل دادگاه اکبر طبری، معاون اجرایی صادق لاریجانی، رئیس پیشین قوه قضائیه، نام وی بر سر زبان‌ها افتاد و مشخص شد که در خارج از کشور به سر می‌برد.

پس از آن گزارش‌هایی مبنی بر بازداشت او در رومانی منتشر شد، اما قاضی دادگاهی در شهر بخارست تصمیم گرفت این متهم تا تاریخ ۲۰ تیر ماه تحت شرایط خاصی آزاد باشد. گفته می شود قاضی رومانیایی از ایران خواسته بود مدارک مربوط به درخواست استرداد او را تا آن زمان به دادگاه ارائه کند‎.