امام جمعه موقت شیراز: به صحبتهای غیرکارشناسی افراد محدودی که عدم تزریق واکسن را مطرح می کنند نباید گوش داد
امام جمعه موقت شیراز: به صحبتهای غیرکارشناسی افراد محدودی که عدم تزریق واکسن را مطرح می کنند نباید گوش داد

امام جمعه موقت شیراز با بیان اینکه مراجع تقلید نسبت به لزوم واکسیناسیون کرونا تاکید دارند، گفت: امیدواریم کسانی که واکسن کرونا تزریق نکردند در نخستین فرصت مراجعه کنند و در آینده نزدیک شاهد کامل شدن این فرایند باشیم.

حجت‌الاسلام محمودی امام جمعه موقت شیراز در خطبه‌های نماز جمعه امروز با بیان اینکه مدیران کشور و استان به سیره پیامبر تاسی داشته باشند تا امیدی که در دل مردم ایجاد شده پرفروغتر باشد، گفت: باید در تمام مراحل زندگی پیامبر را اسوه و الگو قرار دهیم.

امام جمعه موقت شیراز با اشاره به سفرهای استانی سفر ریاست جمهوری و سفر هیئت دولت به استان فارس گفت: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این سفرها اشنایی به فرصت‌ها و ظرفیت‌ها، چالش‌ها و تهدیدها و آسیب‌های استان فارس است همچنین ارتباط مستقیم و بدون واسطه با مردم در سیاست‌سازی و سیاست‌گذاری بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه مهم‌تر از ارتباط با مردم موضوع پیگیری تصمیمات سفر توسط مدیران ارشد استان است، مردم باید شاهد نتایج و تاثیرات مثبت این سفر باشند، افزود: استفاده از ظرفیت نرم‌افزاری و مشورت با مراکز علمی از جمله دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه می‌تواند نقش بسیار موثر و تعیین‌کننده‌ای در تصمیم‌سازی‌ها مدیران ارشد استان باشد که متاسفانه در چند سال اخیر این فرصت در استان به صورت بهینه استفاده نشده است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس گفت: دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه به عنوان دو بال توانمند ارتقا و صعود جامعه باید مورد توجه قرار بگیرند مدیران ارشد باید زیرساخت‌ همه اتاق‌های فکر خود را این دو مرکز قرار دهند، از کارشناسان متعهد که در دانشگاه‌ها کم نیستند استفاده شود.

حجت الاسلام محمودی بیان کرد: از زیرساخت‌های تصمیم‌گیری‌ها که مبنایش را علوم اسلامی _ انسانس تشکیل می‌دهد باید مدیران ارشد استان بهره‌مند شوند تا تصمیمات از اصالت و خاستگاه ناب محمدی برخوردار شوند.

امام جمعه موقت شیراز تأکید کرد: همکاری و مدیریت بین استاندار، نمایندگان و دادگستری برای تحقق خواسته‌های به حق مردم و از بین برداشتن عوامل مفسد باید شکل بگیرد که این مسئله بسیار مهمی است که مردم احساس کنند واسطه‌‌هایی که مثل زالو بین تولید و مصرف هستند، باید دست آنها کوتاه شود.

حجت الاسلام محمودی با اشاره به بیماری کرونا بیان کرد: برای مهار و مدیریت کرونا شاهد این هستیم که از تولیدات داخل بیشتر استفاده شده و سازمان‌های متعدد برای تسریع واکسیناسیون پای کار آمدند با همکاری مردم در تزریق واکسن شاهد بازگشایی مدارس و مراکز علمی به صورت حضوری باشیم.

امام جمعه موقت شیراز با بیان اینکه افرادی که صحبت‌های غیرکارشناسی دارند نباید گوش داد، گفت: اجماع و اتفاق جامعه بین‌الملل بر تزریق واکسن کرونا است و اینکه افراد محدودی عدم تزریق واکسن را مطرح می کنند نباید مورد توجه قرار داد.

وی با بیان اینکه مراجع تقلید هم نسبت به این مسئله تاکید دارند، بیان کرد: امیدواریم که کسانی که مراجعه نکردند برای تزریق واکسن در نخستین فرصت مراجعه کنند در آینده نزدیک شاهد کامل شدن این فرایند باشیم.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه در روز ۱۶ ربیع‌الاول سال اول هجرت نخستین نماز جمعه توسط پیامبر اکرم برگزار شد، عنوان کرد: اهتمام پیامبر به اقامه نماز جمعه ضرورت این آیین عبادی و سیاسی را می‌رساند.