امدادرسانی جمعیت هلال احمر و اُمور عشایر به بیش از ۵۰۰ خانوار عشایری بهمئی در پی بارش های اخیر
امدادرسانی جمعیت هلال احمر و اُمور عشایر به بیش از ۵۰۰ خانوار عشایری بهمئی در پی بارش های اخیر

پایگاه خبری زنگ خطر / در پی امدادرسانی جمعیت هلال احمر و اُمور عشایر به بیش از 500 خانوار عشایری بهمئی در پی بارش های اخیر؛ فرماندار بهمئی از نجات‌گران و کارکنان جمعیت هلال احمر و اُمور عشایر این شهرستان تقدیر کرد.

به گزارش  پایگاه خبری زنگ خطر به نقل از  عصرجهان ؛ فرماندار شهرستان بهمئی در بازدید از مناطق عشایری این شهرستان که دچار سیل زدگی و خسارت شده بودند گفت: به‌دنبال بارش شدید باران از عصر شنبه (۸ مرداد ماه) و دریافت گزارش آب‌گرفتگی در محل چادر عشایر مستقر در روستاهای شهرستان بهمئی ، بلافاصله تیم‌های امدادی هلال احمر شهرستان به محل اعزام و اقدام به توزیع چادر ، تجهیزات و بسته‌های غذایی کردند.

علی محمدی از خسارت ۴۲ میلیارد ریالی به بخش های مختلف حوزه عشایر شهرستان خبر داد و افزود: این خسارت ها شامل ؛ از بین رفت دام های سبک و سنگین ، آذوقه عشایر ، علوفه ، مرتع ، سکونت های سنگی و گِلی ، پرندگان و سایر زیرساخت ها و ابنیه های فنی است.
وی با اشاره به اینکه ، ۳۸۰ کیلومتر راههای عشایری  ، ابنیه ، پل ، چشمه و قنوات ، منابع ذخیره آب  و تاسیسات زیربنایی دچار آسیب شدند گفت: با توجه به از بین رفتن چادر‌های عشایرنشینان با هماهنگی لازم تعدادی از آن‌ها در مکان های مناسب اسکان داده شدند و در این راستا ۶۷ تخته پتو، ۴۸ بسته غذایی ۷۲ ساعته ، ۵  تخته موکت و۱۳۳ کیلو نایلون بین عشایرنشینان توزیع شد.

فرماندار بهمئی از امدادرسانی به موقع سید مسلم دردار نژاد رئیس  و کارکنان جمعیت هلال احمر و روح الله شجاعی اداره اُمور عشایر شهرستان بهمئی و مجموعه ادارات شهرستان که در این زمینه همکاری تقدیر و تشکر کرد و ادامه داد: جمعیت هلال احمر و اُمور عشایر به بیش از ۵۰۰ خانوار عشایری بهمئی در مناطق مختلف این شهرستان در پی بارش های اخیر امداد رسانی و ارائه خدمت کرده است.

گفتنی است در شهرستان بهمئی هزار و ۲۰۰ خانوار عشایری در شرایط عادی زندگی می‌کنند که در زمان قشلاق این تعداد به هزار و ۵۰۰ خانوار افزایش می یابد.

مسلم مختاری خبرنگار و نماینده صداوسیما