بازار خرید و فروش املاک در پایتخت با «بن‌بست کرونا» مواجه شد
بازار خرید و فروش املاک در پایتخت با «بن‌بست کرونا» مواجه شد

به‌عنوان مثال یکی از سامانه‌های مجازی ویژه خرید و فروش املاک که طی روزهای عادی سال، دست کم بین ۵۰ تا ۷۰ فایل جدید در هر گروه متراژی را عرضه می‌کرد هم‌اکنون تعداد فایل‌های جدید روزانه آن در هر گروه متراژی به کمتر از ۳۰ فایل رسیده است

در حال حاضر از یک‌سو به دلیل تعطیلی بنگاه‌های املاک به‌عنوان حلقه اتصال خریدار و فروشنده در بازار و از سوی دیگر به دلیل نگرانی دو طرف عرضه و تقاضا ناشی از احتمال ابتلا به ویروس کرونا، فعالیت چشمگیری در بازار معاملات طی ۱۰ روز اخیر(پس از اتمام تعطیلات نوروزی) مشاهده نشده است. همین وضعیت نیز موجب شده تا حجم فایل‌های ارائه شده به بازار با افت شدیدی مواجه شود. این در حالی است که سامانه‌های الکترونیکی ویژه خرید و فروش املاک نیز حجم محدودی از فایل‌های جدید را روزانه ارائه می‌دهند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در حال حاضر حجم فایل‌های عرضه شده در فضای مجازی نسبت به دوره‌های مشابه کاهش شدیدی پیدا کرده است. به‌عنوان مثال یکی از سامانه‌های مجازی ویژه خرید و فروش املاک که طی روزهای عادی سال، دست کم بین ۵۰ تا ۷۰ فایل جدید در هر گروه متراژی را عرضه می‌کرد هم‌اکنون تعداد فایل‌های جدید روزانه آن در هر گروه متراژی به کمتر از ۳۰ فایل رسیده است. به نقل از دنیای اقتصاد؛ برخی از فعالان بازار معاملات مسکن پیش‌بینی می‌کنند تا زمانی که وضعیت شهر به لحاظ «انتقال ویروس کرونا و آمار ابتلا به این بیماری» به حالت عادی باز نگردد و خریداران و فروشندگان با اطمینان خاطر به بازار مراجعه نکنند، حجم فایل‌های عرضه شده به بازار نیز در همین سطح باقی خواهد ماند.

07-02

  • منبع خبر : دنیای اقتصاد