بازگشایی ورودی های آرامستان باغ رضوان و آرامستان های محلی/ ممنوعیت برگزاری مجالس ترحیم
بازگشایی ورودی های آرامستان باغ رضوان و آرامستان های محلی/ ممنوعیت برگزاری مجالس ترحیم

پایگاه خبری زنگ خطر / از تاریخ هشتم آذرماه سال جاری با توجه به مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا، آرامستان باغ رضوان و آرامستان های محلی تعطیل و در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی زیارت اهل قبور و برگزاری مجالس ترحیم در آرامستان ها ممنوع شد.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان گفت: با تصمیم ستاد مقابله با کرونا، ورودی های آرامستان باغ رضوان و آرامستان های محلی بازگشایی شد اما ممنوعیت برگزاری مراسم های عزاداری همچنان پابرجاست.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، احمدرضا مرادی اظهار کرد: از تاریخ هشتم آذرماه سال جاری با توجه به مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا، آرامستان باغ رضوان و آرامستان های محلی تعطیل و در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی زیارت اهل قبور و برگزاری مجالس ترحیم در آرامستان ها ممنوع شد.

وی با قدردانی از همکاری شهروندان در این شرایط تصریح کرد: با تصمیم ستاد مقابله با کرونا، مجددا فرصت زیارت اهل قبور برای بازماندگان و بستگان مهیا شده است و ورودی های آرامستان باغ رضوان و آرامستان های محلی باز گشایی می شود.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان افزود: با این حال همچنان برگزاری مجالس ترحیم ممنوع است بنابراین ضرورت دارد همشهریان در راستای پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا با توجه به اصول و دستورالعمل های  بهداشتی، برای زیارت اهل قبور و انجام مناسک خاکسپاری اموات به آرامستان باغ رضوان و سایرآرامستان ها مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه عدم توجه به توصیه های بهداشتی باعث بازگشت مجدد محدودیت ها به آرامستان ها خواهد شد، گفت: از شهروندان درخواست داریم از هرگونه تجمع و ازدحام به ویژه در محیط های سربسته خودداری کنند.

مرادی با تاکید بر رعایت فاصله اجتماعی در آرامستان ها، اظهار کرد: حضور افراد در محوطه آرامستان و همچنین زیارت اهل قبور باید با کمترین نفرات و در کوتاه ترین زمان ممکن صورت گیرد. همچنین شهروندان از توزیع هرگونه مواد خوردنی و آشامیدنی غیر بسته بندی در قالب پذیرایی، خیرات و نذورات به شدت پرهیز کنند.