باغ نشینی گلپایگان را از قطب کشاورزی خارج کرده است
باغ نشینی گلپایگان را از قطب کشاورزی خارج کرده است

دادستان شهرستان گلپایگان گفت:از کلیه مسئولین می خواهیم به وظایف خود به نحو احسن عمل کنند، شاید بسیاری از این پرونده هایی که مطرح می شود به خاطر ضعف عملکرد است، مصلحت گرایی را فراموش کنند و طبق مقررات عمل کنند. 

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، قاسم شریفیان امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: رسانه ها وظیفه سنگین و خطیری در راستای  خط دهی به افکار عمومی دارند، مملکتی بدون وجود رسانه هایی که با وجدان و مطابق قانون کار کنند رشد نخواهد کرد. تعداد پرونده های توهین بالاست و در سال نزدیک به دو هزار پرونده در این باره تشکیل می شود که زیبنده این شهر نیست همچنین  ۱۲ درصد از پرونده های مطرح شده در دادسرا به صلح و سازش منجر می شود.


وی ادامه داد: ۱۱۰ زندانی شهرستان شاغل هستند و به علت شیوع ویروس کرونا و بخشنامه ای که رئیس قوه قضایی ابلاغ کردند نیز  ۶۰ زندانی آزاد شدند همچنین سه نفر از افرادی که به دلیل قتل عمد محکوم به قصاص بودند با کمک مددکار  و شورای حل اختلاف زندان رضایت اولیای دم اخذ شد.
 
دادستان شهرستان گلپایگان در خصوص فساد گفت : بر اساس سیاست کلی قوه قضاییه  برخورد قاطعی  در تمام ابعاد با همه افراد داریم و هیچ گونه خط قرمزی نخواهیم داشت. متاسفانه تعداد پرونده های مواد مخدر  افزایش یافته و در سه ماه اخیر ۱۳۷ پرونده کشف مواد مخدر داشتیم که این یک تلنگر برای مسئولین مربوطه و خانواده ها است.
شریفیان با بیان اینکه جرایم خشنی در شهرستان نداریم اضافه کرد: طی سه ما اخیر ۳۱ پرونده در حوزه جهاد کشاورزی مطرح شده است و در سال گذشته این تعداد ۶۶ پرونده بود که این نشان می دهد به جد وارد بحث تغییر کاربری اراضی کشاورزی شده ایم همچنین دستور دادیم فعلا اجازه فنس کشی زمین های زیر دو هزار متر را ندهند . در پرونده های مربوط به جهاد کشاورزی خلایی که داریم این است که ۲۵ مورد حکم صادر شده که متولی اجرای  آن جهادکشاورزی است که انشاا… ظرف یک ماه آینده تصمیم گیری در این رابطه خواهیم گرفت.
وی تصریح کرد: از مسئولین مربوطه می خواهیم به  وظایف قانونی خود عمل کنند، خلا قانونی نداریم فقط همت می خواهد که اجازه ندهیم اراضی کشاورزی از بین برود. فرهنگ مرفه و باغ نشینی گلپایگان را از قطب کشاورزی خارج کرده است.
قیمت زمین دغدغه همه مردم است
دادستان شهرستان گلپایگان یادآورشد: ۷ مورد نانوایی که مسائل بهداشتی را رعایت نکردند پلمپ شدند همچنین به دستور دادستان ۳۵ واحد صنفی در رابطه با شیوع کرونا پلمپ شده است. ۱۸ شکایت مربوط به منابع آب نیز داشتیم همچنین در زمینه دفن زباله ها مشکل حل شده است.
در پرونده هایی که مربوط به راه وشهرسازی بود  ۵ هزار و ۱۰۰ متر رفع تصرف شده و برای پرونده های مربوط به راهداری هم ۲۶ مورد حکم صادر شده است.
شریفیان اضافه کرد: در سال گذشته ۵۲ پرونده  مربوط به بهداشت و درمان  مطرح شده که اکثر به آنها رسیدگی شده است همچنین تاکنون ۴۳ هکتار از اراضی ملی خلع ید شده است .تلاش می کنیم افراد را به زندان معرفی نکنیم خصوصا افرادی که متهم است. 
وی تصریح کرد: قیمت زمین دغدغه همه مردم است، متولی امر قطعا دادگستری نیست و باید بررسی شود که مولفه های افزایش قیمت زمین چه موارد است ولی در زمینه نظارت، شفافیت و عدالت مالیاتی ورود پیدا کردیم و الزاما کلیه معاملات باید کد رهگیری داشته باشد و یک نسخه آن به اتاق اصناف و اداره امور مالیاتی ارسال شود. بازرسین اتحادیه، صمت و اصناف را مکلف کرده ایم که روزانه بازرسی کامل داشته باشند.
 
دادستان شهرستان عنوان کرد: برای حفظ نظم و نظارت پیشرو شده ایم و علاوه بر وظایف سنگین ذاتی که داریم به سایر ارگان ها ها هم کمک می کنیم و سعی مان بر این است که مردم کمترین آسیب را ببینند.از کلیه مسئولین می خواهیم به وظایف خود به نحو احسن عمل کنند، شاید بسیاری از این پرونده هایی که مطرح می شود به خاطر ضعف عملکرد است، مصلحت گرایی را فراموش کنند و طبق مقررات عمل کنند. 
 
 قاسم شریفیان یادآورشد: روزانه ۳ الی ۴ نفر از اتباع بیگانه  توسط پلیس اطلاعات دستگیر و از شهرستان خارج می شوند و اگر در جایی مشغول به کار شوند برای آن کارفرما مجازات تعیین می شود. شرکت دیار مسائل آن کلان و از سنوات گذشته است و تلاش مسئولین شهرستان این است که این کارگران حفظ شوند و آسیبی به معیشت آنها وارد نشود و مابقی مسائل آن به فرمانداری و … مربوط است.