بخشنامه های خلق الساعه داخلی یا تحریم های خارجی
بخشنامه های خلق الساعه داخلی یا تحریم های خارجی

مدیرعامل شرکت فن‌آوری ذوب گلپایگان گفت: مسئولان صنعتی کشور، سیاست‌های نادرستی را بدون در نظر گرفتن عواقب آن، تبیین می‌کنند و در این شرایط که صنایع فلزی کشور با تحریم‌های سنگینی مواجه است، معضلات بخش تولید را دوچندان می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر امیرعباس مهدوی  اظهار کرد: شرکت فن‌آوری ذوب گلپایگان با ظرفیت تولید سالانه ۱۷ هزار تن شمش آلیاژی آلومینیومی در حال فعالیت است که البته به دلیل شرایط نابسامان به وجود آمده و عدم ثبات در بازار، این روزها کمتر از این عدد، محصول تولید می‌کند. با این وجود تا به حال دست از تولید نکشیده و توانسته‌ایم کیفیت محصولات خود را حفظ کنیم. در شرایطی که بازار راکد است، برای اینکه متحمل ضرر زیادی نشویم و بتوانیم کارکنان خود را حفظ کنیم، با احتیاط فرایند تولید و فروش محصول را پیگیری می‌کنیم.

 

مدیرعامل شرکت فن‌آوری ذوب گلپایگان مطرح کرد: ماده اولیه مورد استفاده در این شرکت، شمش ضایعاتی آلومینیومی است که عمدتا از کشور عراق تامین می‌شود. دو چالشی که در این خصوص با آن مواجه هستیم، یکی، محدودیت‌های وارداتی بوده که توسط دولت لحاظ شده است و دیگری، خرید ماده اولیه به واحد دلار و فروش ریالی محصول است. با توجه به اینکه نرخ ارز با نوسانات زیادی روبه‌رو است، نمی‌توانیم هیچگونه برنامه‌ریزی برای فروش و قیمت‌گذاری محصولات خود داشته باشیم و این امر هر لحظه شرکت را در معرض ضررهای سنگین قرار می‌دهد. علاوه‌براین، نوسانات قیمتی گاهی موجب کاهش شدید تقاضا نیز می‌شود. اگر در این شرایط، با محدودیت‌های صادراتی ناشی از تحریم و همچنین موانع قانونی که در این زمینه وجود دارد، مواجه نبودیم، می‌توانستیم محصولات خود را به واحد دلار صادر کنیم و ریسک فروش را کاهش دهیم.

 

وی در خصوص عدم وجود نظم و ثبات آرامش در بازار، تصریح کرد: زمانی که مدیران و متولیان امور کشور، سیاست‌های بدون منطقی را تبیین می‌کنند و به عواقب آن نمی‌اندیشند، نتیجه‌ آن رکود بازار و بی‌ثباتی قیمتی می‌شود. هیچ زمانی صدور بخشنامه‌های خلق‌الساعه به کمک بخش تولید نیامده و تنها تولیدکننده را با خسارت‌های سنگین مواجه کرده است. علاوه‌براین، هر روزه تحریم‌های متنوعی علیه ایران و به خصوص صنایع فلزی آن اعمال می‌شود که این امر شرایط را برای صنعتگران به شدت سخت کرده است.

منبع/فلزات آنلاین