بسته‌های معیشتی در اسرع وقت به کارگران اعطا می‌شود
بسته‌های معیشتی در اسرع وقت به کارگران اعطا می‌شود

مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: بسته‌های معیشتی در اسرع وقت به کارگران اعطا می‌شود.

جلسه کمیسیون کارگری با موضوع بررسی مسائل کارگری کشور روز سه‌شنبه با حضور «حمید ملانوری» مدیرکل سیاسی، معاون سیاسی، مدیران کل ذیربط وزارت کشور و نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، وزارت صمت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک مرکزی، سازمان امور مالیاتی، دادستانی و سایر دستگاه‌های عضو کمیسیون، امروز در محل وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، در این جلسه، با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و تبعات آن بر واحدهای کارگری، گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده برای رونق هرچه بیشتر واحدهای تولید و کارگری و حل مشکلات کارگران از جمله پرداخت بیمه بیکاری به افراد مشمول در اسرع وقت، همچنین پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای متقاضی ارائه و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

ملانوری در این زمینه گفت: در همین راستا با توجه به پرداخت مرحله اول بیمه بیکاری، مقرر شد در اسرع وقت حقوق بیمه بیکاری مربوط به فروردین و اردیبهشت‌ماه به افراد مشمول پذیرفته شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که اسامی آنها به سازمان برنامه و بودجه اعلام شده است، پرداخت شود.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور همچنین تصریح کرد: با توجه به اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قید «ممنوعیت پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدیِ موضوع عدم تعدیل نیروی انسانی» از شرایط پرداخت تسهیلات حذف شده و همه واحدهای تولیدی می‌توانند تقاضای خود را در این راستا ارائه کنند.

ملانوری عنوان کرد: با توجه به آثار و تبعات شیوع بیماری کرونا به‌ویژه در جامعه کارگری و مشکلات معیشتی این قشر زحمتکش، در این جلسه بر رسیدگی به موقع و ارائه خدمات لازم از جمله اعطای بسته‌های معیشتی از سوی سازمان‌های مربوطه در اسرع وقت تاکید شد.

  • منبع خبر : مهر