تاکید وزیر ارشاد بر معرفی مفاخر استان یزد به جامعه
تاکید وزیر ارشاد بر معرفی مفاخر استان یزد به جامعه

پایگاه خبری زنگ خطر / وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر ضرورت بر معرفی مفاخر استان یزد به جامعه، گفت: انس کودکان و نوجوانان با قصه های مهدی آذریزدی افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر / محمدمهدی اسماعیلی بعد از ظهر امروز با حضور در مزار خرمشاد، ضمن ادای احترام به مقام پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران، از نزدیک در جریان مراحل ساخت آرامگاه استاد مهدی آذر یزدی قرار گرفت.

وی در این بازدید بر ضرورت معرفی هر چه بیشتر مفاخری همچون استاد مهدی آذریزدی و انس هر چه بیشتر کودکان و نوجوانان با قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب اثر استاد مهدی آذر یزدی تاکید کرد.

ابوالقاسم محی‌الدینی در ارتباط با این مقبره در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اینکه ساماندهی مقبره استاد مهدی آذر یزدی پدر ادبیات کودک و نوجوان یزد یکی از مهمترین خواسته‌های مردم یزد در طول‌ سال‌های گذشته بود گفت: متاسفانه مزار استاد آذریزدی به هیچ عنوان وضعیت خوبی در طول سال‌های گذشته نداشت.

وی با اشاره به اینکه برای ساماندهی مزار این استاد ادبیات کودک و نوجوان ایران در سال 96 از سوی شهرداری یزد اقداماتی صورت گرفت، اما به دلیل وجود اختلافاتی متوقف شد، گفت: با پیگیری‌های شهرداری و وساطت استاندار و برخی از مدیران مربوطه، اختلافات برطرف شد و شهرداری یزد از 4 ماه گذشته عملیات بهسازی کامل این مجموعه و ساخت مقبره استاد مهدی آذریزدی را آغاز کرد.

شهردار یزد با اشاره به اینکه برای ساماندهی این مجموعه و ساخت مقبره استاد مهدی آذر یزدی بالغ بر 8 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده عنوان کرد: در حال حاضر این مجموعه با پیشرفت بالغ بر 90 درصدی همراه است و به زودی از آن بهره‌برداری صورت می‌گیرد.