ثبت ۱۷۷ ولادت در سال جاری در گلپایگان
ثبت ۱۷۷ ولادت در سال جاری در گلپایگان

رئیس ثبت احوال شهرستان گلپایگان گفت:  حدود 95 درصد از شهروندان برای کارت ملی هوشمند ثبت نام کردند و نیازمند همکاری مابقی افراد در این راستا هستیم.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر– ۱۳ خرداد  – ناصرعلی شاهرضایی در  اولین جلسه ثبت وقایع حیاتی شهرستان گلپایگان در سال جاری اظهار کرد:  در دو ماهه نخست امسال ۱۷۷  ولادت و ۱۲۱ فوت در شهرستان  به ثبت رسیده است همچنین شاهد ۶۶ فقره ازدواج در شهرستان گلپایگان نیز بوده ایم. به دلیل اینکه برخی از  شهروندان برای ثبت طلاق به شهر های همجوار مراجعه می کنند در این زمینه آمار دقیقی در دست نداریم.

 
وی ادامه داد: در دو ماهه سال جاری تعداد ۴۱۰ شناسنامه مستعمل  و ۵۰ جلد شناسنامه ناشی از فقدان صادر شده است همچنین ۴۱۵ درخواست دریافت کارت ملی هوشمند را ثبت کردیم. حدود ۲سال است که کارت ملی هوشمند بنابر مشکلاتی که سازمان دارد صادر نشده است اما شهروندان برای کارهای اداری خود از رسید پیش ثبت نام می توانند استفاده کنند.
 
رئیس ثبت احوال شهرستان گلپایگان گفت:  حدود ۹۵ درصد از شهروندان برای کارت ملی هوشمند ثبت نام کردند و نیازمند همکاری مابقی افراد در این راستا هستیم.
 
همچنین حمیدرضا افتخاری معاون فرماندار گلپایگان خاطر نشان کرد: ثبت وقایع حیاتی  نسبت به وقایع مختلف اجتماعی که رخ می دهد جنبه دماسنجی دارد و به واسطه دسترسی به آمار دقیقی که دستگاههای متولی این موضوع دارند می توانیم دورنمایی از وضعیت شهرستان داشته باشیم.دسترسی دقیق و شفاف به امار تولدها، فوتی ها، ازدواج و طلاق می تواند برنامه ریزی را تسهیل کند و نیازمند این است که همه دستگاه ها همکاری لازم را داشته باشند