جای سوزن روی مچ رهبر کره شمالی / چه بلایی سر کیم جونگ اون آمده است؟
جای سوزن روی مچ رهبر کره شمالی / چه بلایی سر کیم جونگ اون آمده است؟

کارشناسان پزشکی می‌گویند در تصاویر جدیدی که از رهبر کره شمالی منتشر شده جای سوزن عمل جراحی روی دست او مشاهده می‌شود و این می‌تواند نشانه‌ای باشد از اینکه عمل جراحی قلب انجام داده است.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، ایسنا به نقل از دیلی میل نوشت: چند کارشناس پزشکی می‌گویند جای سوزنی که روی دست کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی مشاهده شده، می‌تواند نشانه‌ای باشد از اینکه او عمل جراحی قلب انجام داده است.

 بر اساس گزارش‌هایی که در رسانه رسمی کره شمالی منتشر شده، کیم جونگ اون ظاهراً روز گذشته بعد از بیست روز غیبت مجدداً در انظار عمومی ظاهر شده است.

 در تصاویر جدیدی که این رسانه‌ها از کیم جونگ اون منتشر کرده‌اند، او در یک مراسم افتتاح یک کارخانه کود در شهر سانچون حضور یافته است.

 پایگاه اینترنتی ان کی نیوز گزارش کرد، کارشناسان پزشکی اقدام به ارزیابی ویدیوهای منتشرشده از این بازدید کیم جونگ اون کرده و ادعا کردند علامت‌های روی دست‌های  این رهبر کره شمالی نشان می‌دهند که او عمل جراحی قلب انجام داده است.

در این تصاویر جدید کیم جونگ اون در حالی که لبخند به لب دارد با دستیارانش در حین حضور در این مراسم صحبت می‌کند و همچنین به بازدید از دیگر نقاط کارخانه مذکور می‌رود، هر چند که صحت این تصاویر  به صورت مستقل قابل تایید نیست.

 همچنین چند مقام ارشد دیگر کره شمالی از جمله کیم یو جونگ، خواهر رهبر این کشور نیز طبق گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی در این مراسم وی را همراهی کردند. در بخشی از این تصاویر هنگامی که رهبر کره شمالی مشغول راندن یک خودروی مخصوص زمین گلف است علامت‌هایی روی مچ دست وی به چشم می‌خورد. این ماشین مخصوص زمین گلف نیز بسیار شبیه به ماشینی است که او در سال ۲۰۱۴ زمانی که بعد از مدت‌ها دوری از انظار عمومی با یک چوب دستی مجدداً  ظاهر شد، از آن استفاده کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به پرسشی درباره این گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی گفت: من فعلا ترجیح می‌دهم درباره این گزارش اظهار نظر نکنم و ما در زمان مناسب  درباره آن حرف برای گفتن خواهیم داشت.