حدود ۱۰۰ روستا در استان اصفهان فاقد گاز طبیعی هستند
حدود ۱۰۰ روستا در استان اصفهان فاقد گاز طبیعی هستند

پایگاه خبری زنگ خطر /مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان  گفت:  در حال عملیات گازرسانی به ۷ روستای اطراف شهرستان فریدون شهر هستیم و امیدواریم در ابتدای سال آینده از نعمت گاز برخوردار شوند. 

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر / سید مصطفی علوی شامگاه شنبه در حاشیه گاز رسانی به آخرین روستای شهرستان گلپایگان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مرغ آخرین روستای شهرستان گلپایگان است که امروز ازنعمت گاز بهره مند شد. اکنون ۴۹ روستای  شهرستان گلپایگان ۱۰۰درصداز نعمت گاز بهره مند هستند .تقریبا می توان گلپایگان را به عنوان شهر سبز معرفی کنیم البته صنایع جدیدی ممکن است ایجاد شود اما از نظرما گلپایگان یک شهرستان سبز  و سوخت قالب آن گاز طبیعی است 
وی ادامه داد: هزینه گازرسانی به روستای مرغ حدود ۳۶۰میلین تومان بود و ۳ هزار متر لوله گذاری نیز برای ان انجام شده است. تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی برخودار هستند البته برخی از روستاهای استان  به دلیل مشکلات فنی، ایمنی  و اقتصادی گاز طبیعی ندارند که تعداد آنها کمتراز ۱۰۰ روستا است، همچنین در حال عملیات گازرسانی به ۷ روستای اطراف شهرستان فریدون شهر هستیم و امیدواریم در ابتدای سال آینده از نعمت گاز برخوردار شوند. 
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: سالانه در سطح استان ۲۱ میلیارد مترمکعب گاز مصرف می شود که این میزان در شهرستان گلپایگان ۱۶۸ میلیون مترمکعب است. از شهروندان میخواهیم به مصرف بهینه گاز توجه داشته باشند تا در فصل سرما تمام شهروندان و صنایع بتوانند از گاز طبیعی استفاده کنند.