خبر بد برای استقلالی ها / منتظر پفک آبی هم باشید
خبر بد برای استقلالی ها / منتظر پفک آبی هم باشید

مدیرعامل باشگاه استقلال با حضور دربرنامه ورزش و مردم درباره مسائل مختلف توضیحاتی داد.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، احمد سعادتمند مدیرعامل باشگاه استقلال تهران در مورد سختی کار در این تیم پر طرفدار، اظهار داشت: تیم استقلال در بخش‌های مختلف از جمله عقد قرارداد، مسائل مالی و عمومی، زیرساخت‌ها و به دست آوردن درآمد پایدار با مشکلاتی مواجه است اما ما به دنبال این هستیم تا ابتدا نقاط منفی را برطرف و سپس باشگاه را به پیشرفت و توسعه برسانیم.

وی در خصوص مدرک تحصیلی اش، گفت: من فوق لیسانس مدیریت ورزش و فوق لیسانس استراتژیک دارم. یک مدرک دکترای افتخاری هم از کانادا دارم، اما خود را دکتر نمی‌دانم و به دیگران گفتم من را با لقب دکتر صدا نکنند.

سعادتمند بیان کرد: در طرح ما برای کمپ حجازی، قرار شده دیوار دور تا دور کمپ را در قالب کاشی‌های ۲۰×۳۰ به هواداران واگذار کنیم که برف و باران هم آن را خراب نمی‌کند و در عوض هوادار می‌تواند عکس و کدملی را روی کاشی حک کند. آن مبلغ برای ساخت کاشی و مابقی برای ساخت هتلینگ، سیستم اداری، ترمیم چمن و … صرف خواهد شد. هواداران می‌توانند دیواری را به صورت خانوادگی خریداری کنند. این کاشی‌ها یادبود هر شخصی است و به باشگاه کمک می‌کنند.

  • عکس | آرزوی بازیکنان استقلال و پرسپولیس برای بهبودی تبریزی

وی در مورد مبلغ بدهی‌های تیم استقلال، اظهار داشت:  اگر در حسابرسی تراز منفی داشته باشیم، نمی‌توانیم وارد بورس شویم. اگر یک هزار میلیارد تومان ارزش برند استقلال است و مجموعه امام رضا (ع) فکر می‌کنم باشگاهی که بیش از سه هزار میلیارد تومان دارایی دارد، بدهی ۳۰ – ۲۰ میلیاردتومانی خیلی زیاد نیست. ما به دنبال کار کردن با کارگزاری‌های مختلف هستیم. اگر تا یک، ۲ ماه دیگر پُفک آبی هم دیدید تعجب نکنید. ما در حال تولید محصولات استقلال هستیم. با پوزش از همه عزیزانی که از نام استقلال استفاده می‌کنند، برند استقلال را به صورت مجانی به کسی نمی‌دهیم. متاسفانه بعضی هم در این بین سوء استفاده کردند. بیش از ۷۰ درصد کارهای حقوقی انجام شده و تولیدات خودمان را به زودی آغاز خواهیم کرد.
اراده برای واگذاری باشگاه (استقلال و پرسپولیس) بسیار زیاد است

سعادتمند ادامه داد: فکر می‌کنم تا امروز تا این اندازه اراده برای واگذاری ۲ باشگاه (استقلال و پرسپولیس) وجود نداشته است. ما یک تیم قوی حقوقی استخدام کردیم که برای ورود به بازار بورس افزایش سرمایه داشته باشیم. جا دارد از علی فتح‌الله‌زاده هم تشکر کنم که زحماتی برای کمپ حجازی کشید. خوشبختانه گواهی بند دال را هم وزارت اقتصاد در این هفته گرفتیم و به این ترتیب کمپ حجازی به دارایی استقلال اضافه خواهد شد. در مورد معارض هم فردا نشستی با مسئولان بنیاد مستضعفان خواهیم داشت و با گفت‌وگو و به شیوه مسالمت آمیز این مساله را حل خواهیم کرد. ۱۴ هزار متر هم از طرف پارک ارم تصرف شده، ولی می‌خواهیم این مشکل را حل کنیم.

  • تصاویر | تساوی استقلال مقابل پیکان

وی ادامه داد: قرار نیست باشگاه استقلال همه حقوقش را به شرکتی بدهد، ولی در آمدی از آن نداشته باشد. کارگزار پیشین از قرارداد سال گذشته حدود ۹ میلیارد تومان به ما داده است که برخی می‌گویند ما باید این مبلغ را برگردانیم، اما این کارگزار تاکنون آورده‌ای برای ما نداشته و این مبلغ حق ما بوده است. با این حال کارگزار فعلی در بدو قرارداد حدود ۱۰ میلیارد تومان به ما پرداخت کرده است. با رجوع به بند فسخ قرارداد در صورت شیوع بیماری واگیردار، در حال فسخ قرارداد هستیم. دادگاه دفاعیه ما را پذیرفته و در حال حل و فصل این موضوع هستیم.
طلب میلیاردی موسوی را باید به او بر گردانیم

مدیرعامل استقلال درخصوص طلب موسوی (عضو هیئت مدیره سابق استقلال) از این باشگاه گفت: باید طلب حدود پنج یا هفت میلیاردی موسوی، عضو سابق هیئت مدیره این تیم هم تعیین تکلیف و بازگردانده شود. باید به سمتی برویم که درآمد پایدار داشتیه باشیم و پولی را قرض نگیریم. ما در ۲ ماه اخیر ۱۰ میلیارد تومان از کارگزار جدید گرفته ایم و اگر بحث شکایت کارگزار پیشین مطرح نبود، ۱۰ میلیارد تومان دیگر هم به دست می‌آوردیم.

  • خبر بد برای آبی‌ها | مهاجم استقلال هم رباط پاره کرد

سعادتمند در خصوص پیشنهادات خارجی بازیکنان استقلال بیان کرد: نه قایدی و نه هیچ بازیکن دیگری فروشی نیستند و می‌خواهیم برای فصل بعد محکم‌تر و قوی‌تر عمل کنیم. کسی از تیم ما نمی‌رود و بازیکنی را ارزان نمی‌فروشیم. می‌گویند قایدی پیشنهاد ۸۰۰ هزار دلاری دارد، اما ما برای قایدی پیشنهاد ۲ میلیون دلاری دریافت کرده ایم. این را می‌گویم که قایدی را با کمتر از پنج میلیون دلار نمی‌فروشیم. در این زمینه مدیرعامل، هیات مدیره، بازیکن و مدیر برنامه‌های و باید نظر بدهند، اما ما بازیکنی را ارزان نمی‌فروشیم و در واقع سنگ بزرگ می‌اندازیم. تاکید می‌کنم زیر ۵ میلیون دلار بازیکنی را نمی‌فروشیم.

سعادتمند بیان کرد: ما باید طی یکسال ۲۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته باشیم، اما اگر یک ریال به سرمایه تیم اضافه نشود دوباره قرض می گیریم تا بدهی قبلی پرداخت شود. در سال گذشته درآمدی از کارگزار پیشین نداشته ایم که بدهی‌ها را پرداخت کنیم. ما تا الان ۱۰ میلیارد تومان به شکل بلاعوض از کارگذار جدید گرفته ایم.

او افزود: اگر به هر دلیل لیگ برگزار نشود، حامی مالی باید به تعهدات خود عمل کند. ما نیازهای خود را شنبه به کارگذار معرفی خواهیم کرد تا براساس آن نیاز مالی خود را برطرف کنیم.

  • منبع خبر : همشهری آنلاین