خبر حیرت‌آور؛ فرهاد مجیدی از سرمربیگری استقلال استعفا کرد!
خبر حیرت‌آور؛ فرهاد مجیدی از سرمربیگری استقلال استعفا کرد!

فرهاد مجیدی، سرمربی استقلال بعد از کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ نوزدهم و رساندن این تیم به فینال جام حذفی فوتبال ایران، در آستانه مصاف حساس با تراکتور در واکنش به مذاکره مدیرعامل باشگاه با استراماچونی در ایتالیا از سمت خود استعفا کرد تا آبی‌ها بار دیگر وارد بحران نیمکت شوند.

سرمربی استقلال، کمتر از ۲۴ساعت پس از شکست پرسمولیس در ضربات پنالتی و رساندن آبی‌ها به فینال جام حذفی، در اقدامی عجیب از سمت خود در این تیم کناره گیری کرد!

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ کناره‌گیری سرمربی استقلال در پاسخ به سفر عجیب و بی‌موقع مدیرعامل استقلال به ایتالیا و تلاش به دستیابی توافق با استرا بود.

بسیاری از کارشناسان و هواداران، این کنار آمدن فرهاد مجیدی را با دو بار ترک استقلال در زمان بازی او مقایسه می‌کنند که هر دو بار استقلال را در کورس قهرمانی تنها گذاشت و موجب از دست رفتن جام شد. مجیدی حالا با این تصمیم که می توانست بعد از فینال ۱۳شهریور اتفاق بیفتد، یک جام دیگر استقلالی ها را به خطر انداخته، هرچند نگرانی او توسط بسیاری از طرفدارانش قابل لمس و درک است.

در فوتبال حرفه‌ای انتخاب کادرفنی هر باشگاه جزو اختیارات مدیرعامل و هیات مدیره است. با این حال معاون سعادتمند ظهر امروز هرگونه شایعه در خصوص تلاش وی برای توافق با مرد ایتالیایی را تکذیب کرده بود.

خبر حیرت‌آور؛ فرهاد مجیدی از سرمربیگری استقلال استعفا کرد!

عصر امروز فرهاد مجیدی با انتشار متنی، به مذاکرات مسئولان استقلال با استراماچونی واکنش نشان داد.

متن استعفای او به این شرح است: این نوشته را باید چند روز قبل منتشر می‌کردم؛ همان روزی که با قصد قبلی خبر مذاکره در ایتالیا را رسانه‌ای کردند؛ همان روزی که در آستانه دربی فوق‌العاده حساس، قبل از مهمترین بازی فصل، ذره‌ای برای من و تلاش و فداکاری شاگردانم احترام قائل نشدند. این خودزنی بزرگ توسط مدیریتی انجام شد که یک ماه قبل از من لیست گرفت و بدون تمدید قرارداد حتی یکی از بازیکنان ارزشمند فعلی، بعد از هر موفقیتی در چند بازی گذشته از برنامه‌ها و اهداف مشترک‌ برای فصل بعد ‌گفت.

آنها با وجود قرارداد یک سال و نیمه من، با اقدامی عوامفریبانه که هدفی جز تخریب جایگاه سرمربی تیم نداشت، در آستانه دربی، خبری که حتی رسانه‌های کشور آقای استراماچونی هم مراعات زمان انتشارش را کردند، به صورت غیررسمی به رسانه‌ها دادند و حالا من حاضر نیستم به خاطر یک برد جذاب و صعود به فینال جام حذفی این کارشکنی تاریخی را نادیده بگیرم.

جالب است که از لحظه انتشار خبر مذاکره ایتالیا تا شروع دربی، مصاحبه‌ و تکذیبی از مدیرعامل در کار نبود، اما از امروز صبح سراسیمه به دنبال تکذیب خبری هستند که با جزئیات مستند به بیرون درز کرده و رسوایی تازه‌ای رقم زده.

می‌خواهم بدانید آنها دیشب حتی از یک خسته نباشید خشک‌وخالی در رختکن تیم دریغ کردند و مشابه دو پیروزی مقابل سپاهان، نگاه و رفتارشان فریاد می‌زد که چقدر ناراحتند، چون هر موفقیت تازه نقشه‌هایشان را به تأخیر می‌انداخت و آنها را به دروغی دیگر متوسل می‌کرد.

من به احترام بازیکنان متعصبم، هوادارانی که بی‌صبرانه منتظر پیروزی مقابل قهرمان لیگ برتر بودند و همکاران شریفم، این چند روزه را هم سکوت کردم؛ اما امروز بعد از فشارهای کشنده در یک نیم‌فصل استثنایی، در شرایطی که روز اول بین قلب و غرورم، قلبم را انتخاب کرده بودم باید اطلاع دهم که در اعتراض به رفتار غیرصادقانه باشگاه استقلال از مربیگری در این تیم استعفا می‌دهم. این استعفا را نه به معنای برخورنده بودن رفتار مدیریت باشگاه برای شخص من، بلکه در اعتراض به این شیوه مدیریت و برای محافظت از جایگاه سرمربی باشگاه بزرگی همچون استقلال اعلام می‌کنم.

ما تیم را در رده پنجم جدول تحویل گرفتیم و بعد از نایب‌قهرمانی در لیگ و کسب سهمیه مستقیم، با یک برد مهم به فینال حذفی هم صعود کردیم و اگر انصاف و معرفتی وجود داشت، با این همه بلاهای طبیعی و غیرطبیعی حق ما چنین رفتاری نبود.

استقلال را نه امروز و نه ۲۳ سال پیش که پیراهنش را پوشیدم، به من پیشکش نکرده‌اند. برای لحظه لحظه حضورم در استقلال همیشه سخت کار کرده‌ام و می‌دانم روزی دوباره به رویاهای جمعی خود خواهیم رسید.