خدا می داند وضعیت مردم به کجا می رسد
خدا می داند وضعیت مردم به کجا می رسد

رئیس اتاق اصناف شهرستان گلپایگان گفت: هر زمان که گلپایگان میخواهد حرفی بزند می گویند چیزی نگویید ۸ سال جنگ بود الان هم تحریم هستیم.گلپایگان خیلی عقب مانده، فقر ،اعتیاد ،گرانی و... گریبانگیر مردم شده است.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ،محمد شریفی  در جمع روسای اتحادیه های اصناف شهرستان گلپایگان اظهار کرد: اتاق اصناف شهرستان گلپایگان دارای ۵ هزار واحد صنفی و ۲۰ اتحادیه است. اصناف شهرستان گلپایگان همچون کل کشور در جریان شروع ویروس کرونا خسارت زیادی را متحمل شدند، تا جایی که تعداد زیادی از واحد های صنفی به دلیل عدم توانایی در پرداخت اجاره های خود پروانه کسب خود را باطل کردند.

وی ادامه داد: تنها کمکی که از دولت در رابطه با کرونا به اصناف شهرستان شد دستور مجوز ۲۵۰ فقره وام ۲، ۳، ۵ و ۸ میلیون تومانی بود که در این رابطه ۷۰۰ نامه به بانک های مربوطه ارسال کردیم اما حتی ۴۰ متقاضی هم هنوز به دلیل کاغذ بازی ها و سایر مشکلات نتوانستند وام خود را اخذ کنند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان گلپایگان گفت:نامه ای به اداره صمت شهرستان مبنی بر خرید تخم مرغ از درب مرغداری به قیمت هر کیلو ۹ هزار و ۵۰۰ تومان و فروش آن به مصرف کننده به قیمت هر کیلو ۱۱ هزار تومان آمده است اما روز گذشته تخم مرغ را از درب مرغداری به قیمت هر کیلو ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری کردم وقتی علت را از مرغدار سوال کردم از وضعیت موجود راضی نبود.

شریفی اضافه کرد: از زمان ریاستم در اتاق اصناف تاکنون با چهار نماینده مجلس، ده فرماندار و ده امام جمعه که هر کدام خط سیاسی خودشان را داشتند کار کردم اما برای اتاق اصناف شهرستان در راستای پیشرفت در کارمان خط اعتدال را در نظر گرفتیم و اکنون هم همینطور است. مردم، کاندیداها و طرفدارانشان همه دست به دست هم می دهیم و در خدمت نماینده جدید هستیم تا بتوان برای شهرستان کاری انجام داد.

وی خاطر نشان کرد: هرکسی در هرجایی هر قدرتی که دارد فشارش را به مردم گلپایگان وارد می کند برای مثال رئیس مجلس دور قبل قدرتش برای قم زیاد است بنابراین در آن شهر امکاناتی از جمله معافیت های مالیاتی را فراهم می کند و کارخانه های شهر را به آنجا انتقال می دهد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان یادآور شد: مردم از تبعیض ناراحت هستند می گویند چرا فلان چیز برای قم و خمین هست اما برای گلپایگان نیست، هر زمان که گلپایگان میخواهد حرفی بزند می گویند چیزی نگویید ۸ سال جنگ بود الان هم تحریم هستیم. گلپایگان خیلی عقب مانده، فقر ،اعتیاد ،گرانی و… گریبانگیر مردم شده است.

وی تصریح کرد: اگر شهرداری دستگاه تردد شمار به سطح های زباله در سطح شهر نصب کند مشخص می شود در طول ۲۴ ساعت چند نفر بر سر سطل زباله ها می روند، آن وقت فقر مردم را می فهمیم.خدا می داند وضعیت مردم به کجا می رسد.