خروجی مطالبه گری‌ها باید افزایش امید و کارآمدی در جامعه باشد
خروجی مطالبه گری‌ها باید افزایش امید و کارآمدی در جامعه باشد

ایسنا / استاندار خراسان جنوبی گفت: خروجی نقادی ها و مطالبه گری ها باید افزایش امید، کارآمدی و نشاط در جامعه باشد.

به گزارش زنگ خطر به نقل از خبرگزاری ایسنا ، جواد قناعت، امروز یکشنبه یکم خرداد در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی، اظهار کرد: قوه قضائیه در دوره مدیریت جدید به دنبال تحول مثبت در بخش‌های مختلف این قوه است.

به گزارش ایسنا، استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه قوه قضائیه نبض و معیار سلامت جامعه است، گفت: بخش اعظمی از تحقق اهداف نظام چون عدالت با سلامت و کارآمدی قوه قضائیه ارتباط مستقیم دارد.

قناعت اظهار کرد: در مورد مسائل اقتصادی مخاطب اصلی قوه مجریه است اما قوه قضائیه در موضوعاتی چون سلامت کسب و کار می‌تواند به دولت کمک کند.

وی با بیان اینکه همکاری و همیاری دولت و قوه قضائیه نور امید را در دل مردم روشن می‌کند، اظهار کرد: خروجی نقادی‌ها اگر منجر به افزایش امید و نشاط و کارآمدی در جامعه باشد مورد تأیید است؛ یکی از مؤلفه‌های مثبت قوه قضائیه برخورد جدی با دانه درشت‌ها است.

قناعت با بیان اینکه برخورد با دانه درشت‌ها که از مطالبات جامعه بوده در دوران جدید مدیریت قوه قضائیه به وضوح دیده می‌شود، افزود: در طرح توزیع مردمی و عادلانه یارانه‌ها هم دادگستری‌ها و قوه قضائیه در کنار دولت است.