خسته شدم
خسته شدم

پایگاه خبری زنگ خطر / رئیس صمت شهرستان گلپایگان گفت: در منطقه ای از شهرستان چند هکتار زمین را برای واگذاری به سرمایه گذاران حوزه صنعت در نظر گرفتیم اما منابع طبیعی به دلیل وجود گونه گیاهی "گون" مخالفت کرده است.اگر کسی مشکل مالی داشته باشد باید برای او اشتغالزایی کرد یا به او گون دهیم؟

 
به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر / محسن اتحادی در جلسه شورای سرمایه گذاری و رفع موانع تولید اظهار کرد: امسال از سوی مقام معظم رهبری ” جهش تولید ” نام گذاری شده اما من می گویم سال جهش تولید فقط به سربرگ نامه ها خلاصه شده است. برای اموری خیلی پیگیری کردم اما فایده ای نداشته  و مردم نتیجه ای را شاهد نبودند اکنون تا پایان سال ۶ ماه دیگر فرصت داریم. جهش تولید یک نسخه است که سبب خود کفایی می شود  اما متاسفانه هیچ اقدامی در این راستا انجام نشده است. 
 
وی ادامه داد: در سال جاری تاکنون تنها یک پروانه با ۵ نفر اشتغالزایی صادر کرده ایم که مدت زمان اخذ این پروانه هم ۲ سال به درازا کشیده بود و ۴ پروانه را هم اصلاح کردیم که این آمار برای صنعت شهرستان خجالت آور است و باید از مردم عذرخواهی کنیم. برای واحد ها مانع ایجاد می کنیم و بعد جلسه رفع موانع تولید را برگزار می کنیم. 
 
رئیس صمت شهرستان گلپایگان گفت: واحد های تولیدی شهر گلشهر فعالیت خوبی دارند اما شهرک صنعتی ندارند همچنین سرمایه گذاری وارد شهرستان شد اما نتوانستیم زمینی را در اختیار او قرار دهیم و اکنون در قزوین در حال سرمایه گذاری است. 
 
اتحادی افزود: در منطقه ای از شهرستان چند هکتار زمین را برای واگذاری به سرمایه گذاران حوزه صنعت در نظر گرفتیم اما منابع طبیعی به دلیل وجود گونه گیاهی “گون” مخالفت کرده است. بهتر است که در یک کفه ترازو ۱۰۰ هکتار گون را بگذاریم و در کفه دیگر اشتغالزایی برای هزار نفر به صورت مستقیم و ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم، جلوگیری از مهاجرت، کاهش فساد، رونق اصناف، تحکیم بنیان خانواده و… آن وقت فکر کنیم و تصمیم بگیریم.
 
وی با اشاره به آتش سوزی چند صد هکتاری در سال یادآورشد: اگر کسی مشکل مالی داشته باشد باید برای او اشتغالزایی کرد با به او گون دهیم؟ مخالف منابع طبیعی نیستم اما می توان از ظرفیت صنایع برای کاشت بذرهای مختلف نیز کمک گرفت.
 
رئیس صمت شهرستان گلپایگان یادآورشد: آخرین جلسه ای است که در این باره برگزار می کنم چرا که واقعا خسته شدم. قول میدهم اگر زمین برای راه اندازی صنایع جدید در شهرستان واگذار کنند تا یک سال و نیم آینده برای هزار نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی انجام دهیم و اگر غیر از این شد قول می دهم استعفا دهم.