دهه نود برای مردم دهه سختی بود
دهه نود برای مردم دهه سختی بود

پایگاه خبری زنگ خطر / رئیس سابق دادگستری شهرستان گلپایگان گفت: برای مجازات جرایمی که باید علنی اجرا می شد خودم حضورا در محل حاضر می شدم و شدید ترین مجازات ها را اجرا کردم  تا اگر قرار است مسئولیتی باشد بر عهده بالاترین مقام دادگستری شهرستان قرار گیرد.

خبرنگار: وحید اعظمی / به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر نجفعلی علیان امروز ( ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ) در آیین تکریم و معارفه رئیس دادگستری و دادستان شهرستان گلپایگان اظهار کرد: زمانی که به عنوان دادستان در گلپایگان مشغول به فعالیت شدم  تلاش کردم تجربیاتی که از همکاران قضایی کسب کرده بودم را جامه عمل بپوشانم. امنیت مردم و شهرستان در موارد مختلف و توجه به زندان و زندانیان از مواردی بود که به آن همواره اهمیت می دادیم. افرادی که می توانستند خارج از زندان باشند را برایشان فرصت سازی می کردیم  تا مشغول به کار شوند.

وی ادامه داد: تلاش کردیم اعتماد خیرین را جلب کنیم در همین راستا کمک های خوبی به زندانیان انجام شد؛ در زمان روسای قبلی زندان  گلپایگان ، اشتغال زندانیان در این شهرستان  به اوج خود رسید همچنین سال گذشته بنیاد تعاون  یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به خانواده زندانیان پرداخت کرده است و از ابتدای سال تاکنون نیز بیش از ۹۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است که این امر میتواند از بسیاری از آسیب های اجتماعی جلوگیری کنند و فرصتی برای بازپروری و اصلاح زندانیان باشد.از خیرین و مدیرعامل انجمن خیریه  زندانیان تشکر میکنم. بنا بود کسی برای مبالغ کم مانند ده الی بیست میلیون تومان  وارد زندان نشود و اکنون هم چنین افرادی در زندان نیستند.

رئیس سابق دادگستری شهرستان گلپایگان گفت: برای مجازات جرایمی که باید علنی اجرا می شد خودم حضورا در محل حاضر می شدم و شدید ترین مجازات ها را اجرا کردم  تا اگر قرار است مسئولیتی باشد بر عهده بالاترین مقام دادگستری شهرستان قرار گیرد.

علیان با بیان اینکه همواره محور وحدت بودم  افزود: همزمان ک رئیس دادگستری شدم  مسئولیت دادگاه انقلاب را نیز برعهده داشتم. در طول ۱۱ سال مدیریتم در دادگستری گلپایگان ۲۷۷ هزار و ۱۱۰ پرونده تشکیل شده و تقریبا به همین تعداد پرونده مختومه شده و حدود ۳۰ هزار رای را نیز صادر کردم.دهه نود برای مردم دهه سختی بود ؛ هیچ واحد تولیدی در طول ۱۱ سال اخیر در گلپایگان را  تعطیل نکردیم.

همچنین در ادامه قاسم شریفیان دادستان سابق شهرستان گلپایگان و رئیس جدید دادگستری این شهرستان خاطر نشان کرد : مردم گلپایگان ولایتمدار و قانون مدار هستند. اگر در زمان مسئولیتم به عنوان دادستان این شهرستان خدمات خوبی انجام شده به همت تمام همکاران قضایی و تعامل سازنده موجود در شهرستان بود.  با هر گونه بی قانونی برخورد خواهم کرد و خط قرمزی ندارم، تلاش می کنم اعتبار دستگاه قضایی حفظ شود و بالاتر رود.

به گزارش ایسنا،در این مراسم قاسم شریفیان دادستان شهرستان گلپایگان به سمت ریاست دادگستری و سلمان جوادی به سمت دادستان شهرستان گلپایگان منصوب شد.