دولت سیزدهم در انتخاب اعضاء دغدغه‌های جناحی را کنار بگذارد
دولت سیزدهم در انتخاب اعضاء دغدغه‌های جناحی را کنار بگذارد

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: این شیوه و روشی که الان از ترکیب کابینه در فضای مجازی صحبت می‌شود باید گفت که این‌ افراد دردی از مردم دوا نمی‌کنند و پاسخگوی نیاز مردم نیستند.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ویژگی‌های یک کابینه کارآمد اظهار کرد: ما یک تجربه خوبی از دولت‌های گذشته در موضوع مدیران داریم و وقتی صحبت از کارآمدی می‌شود اولین خصیصه آن تکرارنکردن گذشته است.

وی افزود: استفاده نکردن از مدیران فرسوده و خسته و امتحان پس داده و توجه به نظرات مردم در انتخاب مدیران و آن سامانه‌ای که حرفش را زده‌اند و امیدوارم عملی هم بشود از جمله اقدامات برای تشکیل یک کابینه کارآمد است.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعهد، تخصص و عدم ایجاد فاصله میان مردم و دولت از ویژگی‌های یک کابینه کارآمد است، اظهار کرد: دولت سیزدهم در انتخاب اعضای کابینه باید گرایش‌های سیاسی را کنار بگذارد و به دنبال تخصص و تعهد و شایستگی باشد. دولت باید پیرسالاری حاکم بر جامعه را از میان بردارد و اگر پیرانی هم هستند که تجربه دارند از تجربه آنان استفاده کند و میدان را به کسانی بدهد که تاکنون کمتر به آنان توجه شده است.

کمالی‌پور یادآور شد: الان نزدیک به چهار دهه است که مناصب اجرایی کشور میان ۳۰۰ نفر چرخیده و دست به دست شده است. وقت آن رسیده که از این چرخه خارج شویم و چهره‌های جوان و کارآمد را جایگزین سازیم.

وی افزود: اگر دولت سیزدهم می‌خواهد دردی از دردهای مردم کم کند و به مشکلات آنان توجه داشته باشد و در این راه موفق شود و امید را به مردم بازگرداند باید به این موارد توجه کند.

کمالی‌پور با انتقاد از ترکیب احتمالی کابینه سیزدهم که در فضای مجازی منتشر شده است، تصریح کرد: با این شیوه و روشی که الان از ترکیب کابینه در فضای مجازی صحبت می‌شود باید گفت که این‌ افراد دردی از مردم دوا نمی‌کنند و پاسخگوی نیاز مردم نیستند. آقای رئیسی باید فارغ از دغدغه‌های سیاسی و جناحی در یک فضای آرام کار انتخاب اعضای کابینه خود را انجام دهد.