راه اندازی یک پایگاه جدید  اورژانس در گلپایگان
راه اندازی یک پایگاه جدید  اورژانس در گلپایگان

مسئول پایگاه های اورژانس شهرستان گلپایگان گفت:برای ماموریت هایی که در سطح شهر است   در کمتر از 5 دقیقه به محل مورد نظر می رسیم و در ماموریت های جاده ای به دلیل بعد مسافت معمولا 15 دقیقه ای به محل حادثه خواهیم رسید.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر سعید احمدی امروز در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: در سال ۹۹ با دو آمبولانس فعال در سطح شهرستان گلپایگان بیش از ۴ هزار ماموریت اورژانسی را پوشش دادیم. در ۲۴ ساعت شبانه روز کنار مردم بودیم و سعی کردیم از غم آنها بکاهیم اما باتوجه به اینکه امار ماموریتی شهرستان بسیار بالا بود و نارضایتی برخی از مردم را به همراه داشت با پیگیری های مجدانه دکتر رستمی( رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گلپایگان)  و مسئولین شهرستان بران شدیم که یک دستگاه پایگاه جدید اورژانس  به شهرستان اضافه کنیم تا بتوانیم خدمات بهتری را به شهروندان  ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه   میانگین آمار روزانه حدود ۲۵ ماموریت است ادامه داد: براساس یک طرح جامع کشوری تماس های گرفته شده با اتاق فرمان ۱۱۵ شهرستان از ۱۳ اسفند سال گذشته به اتاق فرمان مرکزی استان اصفهان انتقال پیدا کرده است این اتفاق سبب خدمت رسانی بهتر است  چرا که شهروندان می توانند از پزشک مستقر راهنمایی های  لازم را دریافت کنند. قبل از اجرای این طرح روزانه بیش از ۳۰۰ تماس امدادخواهی داشتیم که حدود ۲۵۰ مورد آن آدرس اشتباه و یا مزاحمت های تلفنی بود.

مسئول پایگاه های اورژانس شهرستان گلپایگان گفت: برای ماموریت هایی که در سطح شهر است   در کمتر از ۵ دقیقه به محل مورد نظر می رسیم و در ماموریت های جاده ای به دلیل بعد مسافت معمولا ۱۵ دقیقه ای به محل حادثه خواهیم رسید.

احمدی اضافه کرد: اکنون با توجه به اینکه ساختمانی برای پایگاه جدید هنوز ساخته نشده آمبولانس جدید در پایگاه شهید رجایی حضور دارد   اما جایگاه اصلی آن در سه راهی شرکت زراعی است که انشاا… با کمک خیرین بتوانیم ساختمان مورد نیاز را بسازیم.

در ادامه نیز رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گلپایگان خاطر نشان کرد: پایگاه جدیدی که راه اندازی شده است یک دستگاه خودرو آمبولانس کم دارد که از مسئولین مربوطه می خواهیم این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند . انشاا.. بتوانیم این پایگاه امدادی را که نیاز به یک میلیارد تومان هزینه دارد با کمک خیرین در محل سه راهی شرکت زراعی بسازیم و تجهیزات آن را توسط دولت تامین کنیم.

  • نویسنده : فردین عبدلی