سبقت عجیب استقلال از پرسپولیس در رنکینگ جهانی!
سبقت عجیب استقلال از پرسپولیس در رنکینگ جهانی!

مشخص نیست که باتوجه به تعطیلی لیگ ایران در هفته‌های اخیر، بر چه اساسی این رتبه بندی اعلام شده؛ ماه گذشته استقلال رده ۱۸۴ را در اختیار داشت و حالا با باخت مقابل گل گهر و پیشرفتی فوق العاده در جدول بالاتر از رقیب سنتی جای دارد!

وبسایت ClubWorldRanking که اقدام به انتشار رده بندی‌های جالب از باشگاه‌ها و مربیان در سطح جهان می‌کند، در رتبه بندی جدید خود تیم استقلال را بالاتر از پرسپولیس در جایگاه ۱۴۳ جهانی قرار داده است. پرسپولیس ۷ رده پایین‌تر بدون تغییر نسبت به ماه گذشته ۱۵۰ اُم است.

به گزارش تابناک ورزشی، مشخص نیست که باتوجه به تعطیلی لیگ ایران در هفته‌های اخیر، بر چه اساسی این رتبه بندی اعلام شده، اما نکته جالب این است که پرسپولیس و استقلال از تیم‌های اروپایی مطرح رتبه بهتری دارند. از جمله این تیم‌ها می‌توان به نیوکاسل، شالکه، تورینو و ایبار اشاره کرد. ماه گذشته استقلال رده ۱۸۴ را در اختیار داشت و حالا با باخت مقابل گل گهر و پیشرفتی فوق العاده در جدول بالاتر از رقیب سنتی جای دارد!

در رده بندی مربیان، اما یحیی گل محمدی وضعیت بهتری نسبت به فرهاد مجیدی دارد. گل محمدی بر اساس آمار‌های این وبسایت در رده ۴۰۹ قرار گرفته و مجیدی پانصدمین مربی برتر دنیاست. یورگن کلوپ سرمربی تیم لیورپول صدرنشین این رده بندی جهانی است.