شفافیت،  تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی  
شفافیت،  تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی  

پایگاه خبری زنگ خطر / نماینده مردم گاپایگان وخوانسار گفت:  نمی شود زمانی که موضوع بنزین پیش می آید و تلفات مالی و جانی می دهیم بعد بیاییم بگوییم خبر نداشتیم. معاون وزیر اطلاعات همین دولت در جلسه ای خصوصی به ما می گوید که یک هفته قبل از گران شدن بنزین تمام این حوادث را پیش بینی کرده بودیم و به مسئول دولتی گفته بودیم اگر بدون مقدمه بنزین را گران کنید تلفات و خسارت پیش می اید، اما بعد با یک خنده مسخره می گوید ما نمی دانستیم، خبر نداشتیم؛ اگر شما اینقدر لیاقت ندارید که از این مسئله بی خبر بودید که نباید مسئولیت قبول کنید مگر مردم مسخره شما هستند؟

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر سید مسعود خاتمی امروز در جمع باشکوه راهپیمایان ۲۲ بهمن شهرستان گلپایگان اظهار کرد: در زمانی قرار داشتیم که روزگار سیاهی ها و تباهی ها بود و هویت ملی و دینی این کشور تحت آماج قرار داشت. تاریخ اسلامی را عوض کردن و با هویت دینی مردم مقابله می کردن و دلسوزان دین و کشور در زندان، تبعید و یا منزوی بودند؛ باید آن روز را برای نسل بعد ترسیم کرد تا بدانند بر این مملکت چه گذشته است.

وی ادامه داد:  امام راحل همه را حول یک محور جمع کرد و حتی به نیروهای ساواک می گفت: شما ارتش اسلام هستید و باید نماز بخوانید. وقتی فریاد آزادی از سوی امام سر داده شد مردم لبیک گفتند و همه به میدان آمدند . امام (ره) دم از استقلال زدند به معنای اینکه یک ملت با هویت خاص خود و مستقل از همه ابر قدرت ها و تمام مجامعی که با فشارها نظر می دهند ، باشد.  امروز شاهدیم که  چطور وقیحانه سردار دلها را تروریست می‌خوانند درحالیکه مبارزه با داعش در دستور کار این سردار بود.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس گفت: امام خمینی (ره) دم از آزادی در چارچوب اسلام زدند، مردم آزادند که حرف خود را بزنند، از جمهوریت اسلامی سخن گفتند یعنی مردم در نظام الهی دیده شوند ، به آنها احترام گذاشته شود و نظرشان اجرا شود.  امام خمینی از اسلامی سخن گفتند که در آن   تکبر، استکبار و زیاده خواهی جایی ندارد  و از مسئولینی سخن گفتند که در این نظام با مردم باشند به آنها و رای مردم  احترام بگذارند.


خاتمی افزود: من به عنوان نماینده شما مردم باید بگویم که  ما شرمنده هستیم که برخی از شعار ها آنطور که باید و شاید اجرا نشد البته قابل اجراست. در چند سال گذشته مذهب را در مقابل مذهب قرار دادند و برای این هدف خود داعش را ایجاد کردند، هیلاری کلینتون  می گوید به ۱۲۰ کشور سفر کردم تا داعش را ایجاد کنم. 

  نیازمند مسئولینی هستیم که  دست پاک باشند

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه شگرد امام در جنگ تکیه بر مردم بود اضافه کرد: امروز در مقابل توطئه ” محاصره اقتصادی”  قرار گرفته ایم اکنون مبادله اقتصادی ما به دنیا را محدود کردند حتی نمی گذارند طلب های خود را از سایر کشور ها اخذ کنیم و تصور می کنند در جنگ اقتصادی ما را شکست می دهند ، ما راهی نداریم جز تکیه بر نیروهای داخل و اقتصاد مقاومتی نداریم، اطمینان داریم که از این گردنه با پیروزی عبور می کنیم. 

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در رابطه با علت رد بودجه دولت توسط مجلس یادآورشد: دلیل اینکه مجلس بودجه این دوره دولت را رد کرد این بود که  اقتصاد متکی بر چشم داشت به ابرقدرت ها  در نظر گرفته شده بود حتی اقتصاددان های دولتی هم معتقد بودند این بودجه تورم را افزایش می دهد. متاسفانه در کمیسیون تلفیق مجلس برای اصلاح بودجه همکاری خوبی را از طرف دولت شاهد نبودیم.

نماینده گلپایگان و خوانسار اظهار کرد: مجلس به یکبار مشاهده کرد که بناست مصوبه کمیسیون تلفیق را اجرا نکنند  و در آخر کار این دولت باز باید جنگی آغاز شود که البته دود آن به چشم مردم می رود و دوباره فشار اقتصادی بیشتر می شود لذا مجلس را مجبور کردند که مصوبه کمیسیون تلفیق را اجرا نکند.

مسعود خاتمی ادامه داد: برون رفت از جنگ اقتصادی حتما مقدور است اما به شرط اینکه افرادی عهده دار مسئولیت های اجرایی شوند که از همه وجود خود برای مردم مایه بگذارند، از این افراد تعداد زیادی وجود دارد اما گمنام هستند. برای آینده نیازمند مسئولینی هستیم که همت، وقت  دلسوزی داشته و دست پاک باشند و مطمئن باشیم امانتداران خوبی برای سرمایه های این مملکت هستند.

شفافیت فقط مختص به نمایندگان نیست

نماینده گلپایگان و خوانسار در خصوص شفافیت آرای نمایندگان مجلس گفت: این طرح در مجلس تنها با ۳ رای  کمتر، نتوانست دو سوم آرا را کسب کند البته با ۵۰ امضا طرحی را آماده کردیم تا مجدد این موضوع در مجلس آورده شود. شفافیت تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است که اکنون به عنوان غده های چرکین سر باز کرده، اگر می خواهیم اجازه ندهیم از مسئولیت ها سواستفاده شود هیچ راهی جز شفافیت وجود ندارد و این موضوع فقط مختص به نمایندگان مجلس نیست بلکه تمام مسئولین  باید اموال و تصمیم گیری هایشان شفاف باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر شفافیت باشد کسی خرابکاری نمی کند مخصوصا منسوبین به مسئولین ، برادر یا داماد فلان مسئولین میلیارد ها سو استفاده کرده است. آدم خجالت می کشد این همه مفسده و فساد را در نظامی که قرار نبود این چنین شود، می بیند و این راهی جز شفافیت ندارد و به دنبال این هستیم که این موضوع را از مجلس آغاز کنیم باید آرا و اموال نمایندگان شفاف شود افرادی که نزدیکانشان آلوده هستند نباید مسئولیت بپذیرند، نماینده یا وزیر شوند.

  از خطوط دروغ اصولگرا و اصلاحطلب بیرون بیایید

عضو کمیسیون بهداشت مجلس در رابطه با انتخابات پیش رو با بیان اینکه امام از شما می خواست با هوشیاری و درایت در سرنوشت خود دخیل باشید ادامه داد: از خطوط دروغ و بی معنای اصولگرا و اصلاحطلب بیرون بیایید چرا که تمام اینها فقط حرف است، آدم ها باید دلسوز این انقلاب، دست پاک  و هیچ شائبه ای نداشته باشند؛ چنین آدم هایی وجود دارند همانطور که در دفاع مقدس از این افراد زیاد حضور داشتند.

مسعود خاتمی تصریح کرد: خدا به داد برسدبابت بی تدبیری های که در این کشور می شود ، یکباره مردم را برای حضور در بورس دعوت می کنند، یک مسئولی همه را آشفته می کند و هیچ کس هم هیچ توضیحی نمی دهد؛ برای برخی از خانواده ها معضل طلاق ایجاد شده است خب با چه تدبیری به مردم  حضور در بورس را توصیه کردند و اکنون با چه تدبیری جواب سربالا می دهید، چرا توضیحی نمی دهید؟

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با بیان اینکه مسئولینی شفاف امانت دار و معتقد به مردم می خواهیم اظهار کرد:  نمی شود زمانی که موضوع بنزین پیش می آید و تلفات مالی و جانی می دهیم بعد بیاییم بگوییم خبر نداشتیم. معاون وزیر اطلاعات همین دولت در جلسه ای خصوصی به ما می گوید که یک هفته قبل از گران شدن بنزین تمام این حوادث را پیش بینی کرده بودیم و به مسئول دولتی گفته بودیم اگر بدون مقدمه بنزین را گران کنید تلفات و خسارت پیش می اید، اما بعد با یک خنده مسخره می گوید ما نمی دانستیم، خبر نداشتیم؛ اگر شما اینقدر لیاقت ندارید که از این مسئله بی خبر بودید که نباید مسئولیت قبول کنید مگر مردم مسخره شما هستند که مملکت را به آشوب بکشید و بعد بگویید خبر نداشتیم، اگر مسئولی از چنین اتفاقی در کشور خبر ندارد که صلاحیت عهده دار شدن مسئولیت را ندارد، حال مجلس باشد یا دولت.

نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس در پایان سخنان خود گفت: علی رغم کاستی ها کار های بزرگی نیز انجام شده در زیر ساخت ها و مباحث علمی رشد چشمگیری داشته ایم اکنون صد قطب علمی در کشور داریم که حتی یک قطب آن قبل از انقلاب در کشور وجود نداشته است. تربیت ۷۰۰ دانشجوی پزشکی به ۱۷۰ هزار دانشجو رسیده است همچنین  در بخش های پتروشیمی نفت، صنعت، مباحث دفاعی و… نیز پیشرفت های بسیار خوبی داشته ایم.