عدم تمایل ایثارگران برای دریافت وام خوداشتغالی
عدم تمایل ایثارگران برای دریافت وام خوداشتغالی

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ایثارگران تمایلی به دریافت وام اشتغالزایی ندارند و شاید علت آن این است که با مبلغ 50 میلیون تومان نمی توانند کسب و کاری را راه اندازی کنند

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ،خالق محمد شریفی امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان گلپایگان دارای ۳۷۳ شهید، ۱۲ خانواده دو شهید، ۸۴۸ جانباز  و ۵۰ نفر آزاده است و در مجموع جامعه هدف بنیاد شهید ۵ هزار و ۴۹۶ نفر است که به آنها خدمات رسانی می شود.

وی ادامه داد: بنیاد شهید در دو بخش توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و خدمات رسانی به جامعه ایثارگران انجام وظیفه می کند. در حوزه فرهنگی یادواره های مختلفی برای شهدا برگزار کردیم همچنین از ۳۱ گلزار شهدا شهرستان ۱۴ گلزار شهدا ساماندهی شده است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت:  هزینه صددرصدی در زمینه آموزشی ۱۲۳ دانشجوی شاهد و ایثارگر را تقبل کرده ایم همچنین در حوزه درمان نیز سال گذشته وضعیت بیمه ای بسیار مطلوب شد و مراکز درمانی و داروخانه ها بهبود پیدا کرده است.  ۲ هزار و ۳۱۷ نفر دارای بیمه تکمیلی و هزار و ۱۴ نفر از بیمه پایه برخوردار هستند.
 
محمد شریفی اضافه کرد: برای اکثر والدین شهدا حق پرستاری برقرار شده است که در سال گذشته براساس قوانین موجود ۲۰ نفر شامل این خدمات شدند. مسئله اشتغال یکی از مشکلات است البته دامن کل کشور را گرفته و جامعه ایثارگران نیز از این قاعده مستثنی نیستند.
 
وی خاطر نشان کرد: ایثارگران  تمایلی به دریافت وام اشتغالزایی ندارند و شاید علت آن این است که با مبلغ ۵۰ میلیون تومان نمی توانند کسب و کاری را راه اندازی کنند علاوه بر این سهمیه استخدامی در آزمون ها سبب شده از این وام استقبال نشود البته گرچه استخدامی هم انجام نمی شود.
 
 رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان در رابطه با مسکن جامعه ایثارگران تصریح کرد:  سهمیه ما برای پرداخت وام در هر دوره ۴۵ فقره وام ۸۵ میلیون تومانی است همچنین حدود ۴۵۸ نفر را به اداره راه شهرسازی برای گرفتن زمین معرفی کرده ایم.
 
خالق محمد شریفی در رابطه با موزه شهدای گلپایگان افزود: این موزه هنوز به بنیاد شهید تحویل داده نشده است و مشکل آن این است که حدود ۳۰۰ میلیون تومان برای سیستم صوتی، پارتیشن بندی و سیستم گرمایش و سرمایش آن نیاز است البته سیاست بنیاد شهید بر این است که موزه ها را برون سپاری کند اما در این مورد آمادگی دارد که این موزه را از شهرداری تحویل بگیرد.
 
وی در  خصوص کتاب جامع شهدا گلپایگان گفت: تفاهم نامه ای با فردی نوشته ایم که پیش نویس آن ایراداتی داشت و برای رفع آن نیازمند زمان هستیم. تمثال شهدای بلوار آیت الله محمودی کیفیت مطلوبی نداشت و اکنون تمثال شکیل و با کیفیتی از شهدا را در سطح شهر نصب کردیم. همچنین بیمه پدران شهدا نباید قطع شود اگر بیمه فردی قطع شده اطلاع دهید تا پیگیری کنیم البته پدر شهیدی که در اداره ای مشغول به کار باشد نمی تواند
دارای دو بیمه تکمیلی باشد.