علی دایی به فوتبال ایران بازگشت؟ / ماجرای ممنوع الکاری علی دایی به پایان رسیده؟!
علی دایی به فوتبال ایران بازگشت؟ / ماجرای ممنوع الکاری علی دایی به پایان رسیده؟!

به نظر می‌رسد ماجرای ممنوع الکاری علی دایی به پایان رسیده و او می‌تواند دوباره در فوتبال ایران مربیگری کند.

علی دایی به فوتبال ایران برمی گردد؛ این شایعه‌ای است که یکی دو هفته اخیر، جدی‌تر از زمان‌های گذشته به گوش می‌رسد. همین امروز خبر رسیده که مسئولان باشگاه تراکتور، با علی دایی به توافق اولیه رسیده اند و چیزی تا امضای نهایی باقی نمانده است.

این اتفاق از چند جهت مهم و قابل بررسی است؛ اول اینکه بیش از یک سال و اندی است که به طور جدی شایعه شده علی دایی ممنوع الفعالیت است و نمی‌تواند در فوتبال ایران کار کند. این شایعه زمانی به راه افتاد که او از باشگاه سایپا اخراج شد. دایی بعد از اخراج از سایپا، وارد کارزاری جدی با مدیر عامل وقت این باشگاه، یعنی مصطفی مدبر شد.

او کنفرانسی خبری ترتیب داد و با بیان جملاتی شبیه به اینکه «با عوض کردن اسم نمی‌شود پیشینه طلایی را عوض کرد» به مصطفی مدبر تاخت. علی دایی در آن کنفرانس خبری گفت که کسی را به اسم مصطفی مدبر نمی‌شناسد و او همان سردار غفور است.

بعد از برملا شدن چنین داستانی، شایعه ممنوع الکاری علی دایی سر زبان افتاد؛ خودش هم البته چندین بار به طور ضمنی به این موضوع اشاره کرد و گفت که اگر چنین چیزی باشد اصلا تعجب نمی‌کند، چون خیلی‌ها از محبوبیتش ناراحت هستند.
بعد‌ها هم که داستان حضور علی دایی در تیم ملی پیش آمد، ولی به ناگاه خبر رسید حراست وزارت ورزش، صلاحیت علی دایی را تایید نکرده است! دایی دوباره در جملاتی آتشین با خطاب قراردادن وزارت ورزش گفت «صلاحیت آن‌هایی که بردند و خوردند تایید شده، ولی صلاحیت من نه». او البته از مسئولان فدراسیون فوتبال هم تقاضا کرد صلاحیتش را از نهاد‌های رسمی پرس و جو کنند نه از عوامل پشت پرده.

اشاره اش مستقیما به همان داستانی بود که می‌گفتند علی دایی به خاطر صحبت‌هایی که مطرح کرده، ولی نباید می‌گفته، ممنوع الکار شده است. در تمامی طول این مدت هم که خبر می‌رسید دایی گزینه یکی از تیم‌های باشگاهی است، ولی هر بار به دلیلی، همکاری آن‌ها شکل نمی‌گرفت.

حالا، اما به نظر می‌رسد داستان این شایعه روز‌های پایانی اش را سپری می‌کند؛ اگر علی دایی با مسئولان باشگاه تراکتور به توافق اولیه رسیده به این معنی است که او دیگر «خط قرمز» نیست و می‌تواند دوباره به حضورش در لیگ ادامه دهد.

با این حال، نکته دیگری که این موضوع را مهم جلوه می‌دهد انتخاب یک تیم شهرستانی است؛ علی دایی به واسطه بیزینسی که دارد همواره در طول دوران مربیگری اش پیشنهاد تیم‌های شهرستانی را رد کرده است. حتی چند سال پیش شایعه شد یکی از تیم‌های شهرستانی به دایی گفته تمریناتش را به تهران می‌آورد تا او مشکلی از این حیث نداشته باشد، ولی باز هم علی دایی قبول نکرده است.

در اینکه تراکتوری‌ها چندین فصل است به دنبال همکاری با علی دایی هستند تردیدی نیست، ولی اگر این قرارداد نهایی و دایی راهی تبریز شود باید گفت او هم پذیرفته برای ادامه زندگی حرفه‌ای اش تغییراتی در زندگی شخصی اش به وجود بیاورد.

 

  • منبع خبر : صراط