فرمانده‌کل سپاه پاسداران: ایران جولانگاه خائنان نیست
فرمانده‌کل سپاه پاسداران: ایران جولانگاه خائنان نیست

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران کشور با بیان اینکه این سرزمین جای جولان دادن خائنین به ملت نیست، عنوان کرد: حضور هیچ مسلحی برای فتنه‌گری در این دیار قابل تحمل نیست و آیین رزم ما برای امن‌سازی است.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی عصر امروز در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان که با حضور فرماندهان ارشد نیرو‌های مسلح، مدیران و مقامات ارشد لشکری، کشوری و استانی در این شهر برگزار شد، اظهار داشت: خوشحالم که در این ایام مبارک و فضای معنویت افتخار حضور پیدا کردم. در فرمایشات رهبری تعاریف دل‌انگیزی و واقعی از شخصیت کردستان و مردمان سربلند این سرزمین شده و کردستان یک طبیعتی باصلابت و سربلند دارد.

کردستانی‌ها دلبسته و حافظ این سرزمین هستند

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه کردستانی‌ها مردمانی باوفا، غیرتمند، فداکار و به سرزمین ایران دلبسته و حافظ این سرزمین هستند، تصریح کرد: کُرد‌ها مرزداران غیور کشور و انسان‌های مهمان‌نواز، صدیق در رفاقت، اخوت، آزادگی، حریت، فرهنگ و هنر هستند.

او با بیان اینکه کردستان سرزمین ادیبان بزرگ و مرکز عاطفه‌ها و قلب‌های نورانی است، عنوان کرد: کردستانی‌ها شایسته هر نوع خدمت و وفاداری هستند. دشمن از گذشته‌های دور همواره بر این نگین انگشتری زیبا ایران طمع داشته و این خصوصیت دشمنان ماست.

‌ترویج تفکر تجزیه‌طلبی و تفرقه در منطقه

سرلشکر سلامی بیان کرد: در منطق رژیم صهیونیستی آمده که “اسرائیل نمی‌تواند بزرگ شود پس باید کشور‌های اسلامی کوچک شود”، منطقی که ترویج تفکر تجزیه‌طلبی و تفرقه در سرزمین‌های اسلامی بر همین اساس است.

او اظهار کرد: استکبار شخصیت رفیع کشور‌های اسلامی و اتحاد مسلمانان را نمی‌پذیرد چرا که جهان اسلام سراسر شوکت و جلال و جمال، کمال، ثروث، فرهنگ، عدالت‌طلبی و حریت‌خواهی است و با منطق استکبار سازگاری ندارد.

دشمن قصد دار‌د کشور‌های اسلامی را تکه تکه کند

فرمانده کل سپاه ادامه داد: آنان هر جا بتوانند آتش تفرقه و اختلاف را روشن کرده و قصد دارند کشور‌های اسلامی را تکه تکه و بر آنان حاکم شوند و ظرفیت‌ها و ثروت‌ها را به غارت برده و نوامیس مسلمین را آواره و خانه‌ها را ویران کنند، اما تصویر این سیاست خطرناک را در ده‌های اخیر در سرمین جهان اسلام دیده‌ایم.

او اذعان کرد: دشمنان و رژیم صهیونیستی به فقیرترین ملت‌ها از جمله افغانستان، یمن سوریه و عراق رحم نمی‌کنند و یونان را تا مرحله فروپاشی پیش می‌برند به امید اینکه مسلمانان به صاحبان طراحی این سرنوشت خطرناک روی بیاورند.

از اعماق نیت خطرناک دشمن آگاهیم

فرمانده کل سپاه هشدار داد: ما اعماق نیت خطرناک دشمن که جز ویرانی، فقر، آوراگی، عقب‌ماندگی، تسلیم چیز دیگری برای مسلمانان قائل نیست را درک می‌کنیم. انقلاب اسلامی تصاویر و نقشه‌های ویرانگر آن را نقش بر‌آب کرد.

او با بیان اینکه امنیت و سلامت دو مقوله مجهول و از مواهب الهی است، خاطر‌نشان کرد: دشمن در اتفاقات سال گذشته به اهداف خود نرسید، اما برای مردم زحمت ایجاد کرد.

ایران جولانگاه خائنان نیست

سرلشکر سلامی با بیان اینکه این سرزمین جای جولان دادن خائنین به ملت نیست، عنوان کرد: حضور هیچ مسلحی برای فتنه‌گری در این دیار قابل تحمل نیست و آیین رزم ما برای امن‌سازی است.

او با بیان اینکه چهره رزمندگان اسلام و پیشمرگان مسلمان کرد در ۴۴ سال اخیر در دفا‌ع از انقلاب قابل تقدیر است، افزود: سپاهیان با همان اراده دوران دفاع مقدس و نیت خالص، تحمل سختی، هجرت و دوری از خانواده‌ها سختی‌ها را به جان خریده و بیش از دغدغه زندگی شخص خود، به آرامش و امنیت همین مردم فکر می‌کنند.

سپاه در هر شرایطی در کنار مردم است

فرمانده‌کل سپاه پاسداران با بیان اینکه نیرو‌های سپاه در هر شرایطی برای خدمتگزاری و کمک در کنار مردم حضور داشته‌اند، خاطر نشان کرد: خوشبختی و سعادت همین مردم بزدگ‌ترین آرزوی‌مان است، ما بدخواه یک نفر هم نیستیم حتی آنانی که فریب خورده‌اند، مطمئنیم که بر می‌گردند همانطور که زمانی فکر کردند اشتباه فکر کرده‌اند. ما به همه آنان مدیونیم و تا آخر پای وظیفه خود ایستاده‌ایم و اجازه دست‌درازی هیچ‌کسی به مردم را نمی‌دهیم مگر از جنازه‌هایمان عبور کنند.

او عنوان کرد: ما مثل برادران و فرزندان همین مردم هستیم که برای تحمل سختی در راه آسایش آنان آماده بوده و جانمان را ایثار و فدا می‌کنیم.

فرمانده‌کل سپاه با بیان اینکه رزمندگان قرارگاه سپاه غنی از صلابت، ایستادگی، ایثار، مجاهدت و جانفشانی هستند، اظهار کرد: امروز برادر عزیز سردار اوصانلو مجاهد فی سبیل الله را تودیع و به قرارگاه امام حسین (ع) منتقل و سردار پورجمشیدیان از پیشکسوتان میدان‌دیده، پرچم را به دست گرفتند و سردار شهسواریان نیز تودیع و برادر عزیزمان سردار رجبی که سال‌های سال در این استان به عنوان فرمانده سپاه و قرارگاه کردستان خدمت می‌کرد، به عنوان فرمانده جدید آذربایجان غربی معرفی شدند.

فرمانده جدید سپاه کردستان مردم‌دار و با تدبیر است

وی افزود: فرمانده جدید سپاه کردستان سال‌های سال چه در دوران دفاع مقدس و بعد از آن به شایستگی خدمت کرده و در مسئولیت‌ها و عرصه‌های مختلف، حضور فعال و کارنامه درخشانی داشته است.

سرلشکر سلامی بیان کرد: سردار گشتاسبی یکی از فرماندهان درخشان سپاه بوده که ۴۱ سال خدمتش را در عرصه جهاد، جنگ و خدمتگزاری گذرانده و از فرماندهان بسیار موفق، مهربان، مردم‌دار، فهیم و با تدبیر هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن قدردانی از زحمات فرمانده سپاه سابق کردستان ابراز داشت: خوشبختانه امروز مردم در شهر و روستا در سایه آرامش و امنیت زندگی کرده و زندگی جریان دارد که امیدواریم قدردان و حافظ این وضعیت باشیم.

در این مراسم از خدمات سردار سیدصادق حسینی فرمانده سابق کردستان قدردانی و سردار امان‌الله گشتاسبی به عنوان فرمانده جدید سپاه بیت‌المقدس کردستان معرفی شد.

 

 

افتتاح ساختمان بسیج اقشار سپاه کردستان با حضور سردار سلامی

امروز و در حاشیه سفر هم سردار سرلشگر سلامی فرمانده کل سپاه به کردستان،  ساختمان بسیج اقشار سپاه بیت‌المقدس کردستان افتتاح شد.

این ساختمان در زیربنای ۱۰۰۰ مترمربع زیربنا در سه طبقه به متراژ سه هزار مترمربع توسط معاونت مهندسی سپاه کردستان احداث شده است،

برای این ساختمان بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات پروژه‌های عمرانی سپاه استان هزینه شده است.