قالیباف برای کسب ریاست مجلس چه معامله‌ای می‌کند؟ / میرسلیم معلم اخلاق شده است
قالیباف برای کسب ریاست مجلس چه معامله‌ای می‌کند؟ / میرسلیم معلم اخلاق شده است

یک فعال سیاسی اصولگرا معتقد است که قالیباف ریاست مجلس یازدهم و جبهه پایداری اکثریت هیات رئیسه مجلس را بدست خواهند آورد.

مهاجری

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر به نقل از ایسنا، محمد مهاجری درباره ریاست و ترکیب هیات رئیسه مجلس یازدهم اظهار کرد: اختلاف ها در بین اصولگرایان در بین زمینه خیلی زیاد است. جبهه پایداری خیلی محکم ایستاده است که بخاطر قراردادن قالیباف به عنوان سرلیست انتخابات، سهم زیادی از هیات رئیسه را بدست آورد.

وی ادامه داد: در حال حاضر اینگونه تصور می شود که قالیباف و آقاتهرانی تنها گزینه ها برای ریاست مجلس یازدهم هستند در حالیکه برخی اعضای جبهه پایداری خیلی اصراری بر شخص آقاتهرانی ندارند و آنها مجبور هستند یا شخصی از درون جبهه خود معرفی کنند یا به سمت اشخاصی مثل زاکانی بروند که قدرت رقابت با قالیباف را دارد.

این فعال رسانه ای با اشاره به اینکه جبهه پایداری به تنهایی نمی تواند گزینه خود را برای ریاست مجلس تحمیل کند، تصریح کرد: در اینجا احتمال معامله وجود دارد. قالیباف در انتخابات شرکت کرد تا ریاست مجلس را بدست آورد بنابراین برای بدست آوردن ریاست مجلس معامله خواهد کرد. من معتقدم ریاست وی بر مجلس یازدهم عجیب نخواهد بود. جبهه پایداری یا نمایندگان نزدیک به این جبهه هم براساس معامله هایی که انجام می شود، می توانند اکثریت هیات رئیسه را بدست آورند.

مهاجری درباره احتمال رقابت میرسلیم برای ریاست مجلس گفت: وی نماینده بخش سنتی اصولگرایان است ولی در عرصه رقابت برای ریاست مجلس رای قابل اعتنایی نخواهد داشت و اگر در این رقابت شرکت کند، با لابی هایی که انجام می شود، احتمالا انصراف خواهد داد. فعلا میرسلیم نسبت به رقابت ها برای بدست آوردن ریاست مجلس، موضع معلم اخلاق داشته و مدام تذکر می دهد در حالیکه خود او بهتر می‌داند در این موارد اخلاق حرف اول را نمی زند.

  • منبع خبر : ایسنا