قالیباف تحول‌ساز است و بی‌تردید می‌تواند مجلس را هم متحول کند
قالیباف تحول‌ساز است و بی‌تردید می‌تواند مجلس را هم متحول کند

  هرچه به تاریخ تشکیل مجلس یازدهم نزدیک‌تر می‌شویم، بحث انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس و مشخصا انتخاب رئیس‌مجلس حساس‌تر می‌شود به خصوص آنکه تا این لحظه تقریبا معلوم شده است که نامزدهای شاخص ریاست چه شخصیت‌هایی هستند. به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر محمد رشیدی منتخب مردم کرمانشاه برای مجلس یازدهم در گفتگو با افکار نیوز، در تشریح اولویت‌های هیئت‌رئیسه […]

 

هرچه به تاریخ تشکیل مجلس یازدهم نزدیک‌تر می‌شویم، بحث انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس و مشخصا انتخاب رئیس‌مجلس حساس‌تر می‌شود به خصوص آنکه تا این لحظه تقریبا معلوم شده است که نامزدهای شاخص ریاست چه شخصیت‌هایی هستند.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر محمد رشیدی منتخب مردم کرمانشاه برای مجلس یازدهم در گفتگو با افکار نیوز، در تشریح اولویت‌های هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: «ریاست مجلس با ریاست بر دیگر نهادها متفاوت است زیرا قرار است رئیس مجلس از تعداد زیادی از نمایندگانی رأی بگیرد که هر کدام شأن وزارت دارند و همه مطالبه‌گر دغدغه‌های مردم هستند؛ از سوی دیگر همه به قانون‌گذاری تسلط دارند. بنابراین لازم است که رئیس مجلس علاوه بر آنکه یک شخص انقلابی، ارزشی و متدین است و در سابقه کاری‌اش روحیه انقلابی‌بودن را می‌توان مشاهده کرد، از تخصص لازم هم در حوزه تقنین و هم در حوزه اجرا برخوردار باشد و بتواند با تعامل با دیگر نهادها و تشخیص قانون خوب از بد مسیر قانون‌گذاری را در مجلس تسهیل کند و در نهایت به مطالبات مردم جامه عمل بپوشاند.  او نباید اهل جدل باشد زیرا اگر قرار باشد رئیس‌مجلس خود بر مجادلات دامن بزند، نمی‌توان انتظار مجلسی پیگیر خواسته‌های مردم را داشت».

او در تشریح مهم‌ترین دغدغه این‌روزهای مردم گفت: «مهم‌ترین مطالبه این‌روزهای مردم، رفع مشکلات معیشتی است و برای رفع این مشکل ضرورت دارد که فردی در مقام ریاست مجلس بنشیند که درد مردم را بشناسد و با نگاهی روشن مجلس را از روزمرگی خارج کند. او باید اِشراف داشته باشد که چه مسئله‌ای خواست اولیه مردم است و در شرایطی که انواع بحران‌ها اعم از تحریم‌ها و تروم گریبان اوضاع اقتصادی کشور را گرفته است با بهترین عملکرد گامی در راستای حل این مشکلات بردارد و در این مسیر از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کند».

رشیدی در پاسخ به این پرسش که نامزدهای فعلی ریاست مجلس را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: «همه بزرگوارانی که نامشان برای ریاست مجلس مطرح می‌شود از جمله آقایان میرسلیم، حسینی، نیکزاد و حاجی‌بابایی عزیز ما و از سرمایه‌های جمهوری اسلامی هستند اما باید بپذیریم که آقای قالیباف نسبت به تمام این عزیزان سابقه بیشتری در مدیریت ارشد کشور داشته است. او در نهادهای مهمی مانند قرارگاه خاتم، نیروهای هوایی، نیروی انتظامی و شهرداری تهران حضور داشته و در تمام این مسئولیت‌ها تحول‌ساز بوده است و واقعا نسبت به مدیریت قبل از خود تغییرات عمده و مهمی ایجاد کرده است. فراموش نمی‌کنیم که در نیروی انتظامی با ایجاد سیستم سراسری۱۱۰ چه تحول بزرگی را رقم زد یا چه تجهیزات به‌روزی را وارد سیسم پلیس ایران کرد که هنوز هم از آن تجهیزات استفاده می‌شود یا از یاد نمی‌بریم که در قامت شهردار تهران چه اتفاقات مهم و بی‌نظیری را به وجود آورد؛ به‌نحوی که وقتی سفرا، وزرا و رؤسای جمهور دیگر کشورها به تهران می‌آمدند از تغییرات چشم‌نواز تهران سخن می‌گفتند. آقای قالیباف تحول‌ساز است و بی‌تردید می‌تواند مجلس را هم متحول کند و نهایتا رضایت عمومی را به همراه بیاورد».

این منتخب مجلس یازدهم در پایان درباره وجه اجرایی قالیباف و تأثیر آن در فرایند تقنین اظهار کرد: «اگر یک فردی صرفا در حوزه تقنین قوی بود، قطعا نمی‌توانست یک مدیر اجرایی خوب باشد اما وقتی فردی حوزه اجرا را به خوبی درک کرده باشد، به بهترین شکل می‌تواند به قانون‌گذاری بپردازد. آقای قالیباف سال‌ها در حوزه اجرا بی‌نظیر ظاهر شد و به همه محدودیت‌های قانونی واقف است. او می‌داند در چه بخش‌هایی چه مشکلاتی وجود دارد و برای رفع مشکلات باید چه قوانینی وضع شود و می‌دانیم که قانونی مناسب است که قابلیت اجرا داشته باشد. آقای قالیباف باتوجه به تجربه ارزشمندی که در حوزه اجرا دارد، می‌تواند در حوزه تقنین به بهترین شکل پیش برود و شکی نیست که مجلس را هم به بهترین شیوه اداره خواهد کرد».