قالیباف: رای دادن یعنی حق سرنوشت خودمان
قالیباف: رای دادن یعنی حق سرنوشت خودمان

قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رای دادن یعنی حق سرنوشت خودمان، یعنی اینکه ما حق داریم در نحوه اداره کشور در بخش‌های مختلف اثر گذار باشیم وهمه مسئولین در قوای مختلف در حقیقت با رای مستقیم یا غیر مستقیم مردم انتخاب می‌شوند

به گزارش زنگ خطر، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح روز (جمعه، ۲۱ اردیبهشت) در دومین دور انتخابات مجلس پس از میثاق با شهدای گمنام آرمیده در مسجد امام علی (ع) پردیس، رأی خود ثبت کرد.

قالیباف در حاشیه حضور خود در دور دوم انتخابات در جمع خبرنگاران، گفت: امیدوارم در این وظیفه ملی که همه ما داریم بتوانیم شرکت کنیم و در مرحله دوم انتخابات کاری را که در دوره اول آغاز کرده بودیم به اتمام برسانیم.

وی با بیان اینکه رای دادن بدون شک حق همه مردم هست، بیان کرد: رای دادن یعنی حق سرنوشت خودمان، یعنی اینکه ما حق داریم در نحوه اداره کشور در بخش‌های مختلف اثر گذار باشیم وهمه مسئولین در قوای مختلف در حقیقت با رای مستقیم یا غیر مستقیم مردم انتخاب می‌شوند، قالیباف ادامه داد: درعین اینکه رای و شرکت در انتخابات حق قطعی مردم هست از یک طرف هم تکلیف ما هم از بعد شرعی وملی هم هست.

وی افزود:در نظام مقدس جمهوری اسلامی هم اسلامیت نظام و هم جمهوریت نظام همپای هم باید باشد و در حقیقت بخش جمهوریت نظام مقدس جمهوری اسلامی نمادش تبلور مردم در تایید سرنوشت خودشان و حرکت سیاسی آنها است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم که همه ما هم انجام وظیفه کنیم وهم به حق خود که مطالبه ماست برای بهتر شدن شرایط و تغییر و تحول وضعیت و هم به تکلیف وظیفه خود عمل کنیم.

قالیباف با اشاره به حضور خود در شهر پردیس، خاطر نشان کرد: امروز توفیق حضور در پردیس را دارم در دوره اول انتخابات نیز در پردیس حضور داشتم، پردیس یکی از مناطقی است که باید به آن توجه بیشتری بشود.

رئیس مجلس در پایان گفت: خواهش ما از مردم به ویژه شهرستان‌هایی که انتخابات در آنها به دور دوم کشیده است در فرصت باقی مانده حضور پیداکنند و به وظیفه شرعی وحق خود در انتخاب برای انتخاب ۱۶ نماینده عمل کنند.