مردم در آبان منتظر واریز سه یارانه باشند؟
مردم در آبان منتظر واریز سه یارانه باشند؟

یارانه نقدی این ماه، روز یکشنبه ۲۰ مهر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و با اجرایی شدن طرح مجلس برای واریز یارانه جدید ، احتمالا از آبان ماه سه یارانه به حساب مردم واریز شود.

مردم در آبان منتظر واریز سه یارانه باشند؟

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، یارانه نقدی برای ۷۸ میلیون خانوار ایرانی در پایان روز یکشنبه ۲۰ مهر ماه واریز می‌شود. مبلغ این یارانه طی ۱۰ سال اخیر  ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به‌ازای هر فرد بوده است. احتمالا به روال ماه‌های قبل یارانه‌بگیران از روز دوشنبه بتوانند یارانه خود را برداشت کنند.

این یارانه برای خانوارهایی که وام یک میلیون تومانی کرونا را در بهار امسال دریافت کرده‌اند کمتر است، ۳۰ هزار تومان از یارانه این گروه از یارانه‌بگیران به عنوان چهارمین قسط وام کرونا برداشته می‌شود.

دولت هر ماه ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت یارانه ۷۸ میلیون نفر پرداخت می‌کند که طی چهار ماه اخیر هر ماه بیش ۶۳۱ میلیارد تومان از آن به عنوان قسط وام کرونا کسر می‌شود.

یارانه جدید در راه است

براساس طرح جدید مجلس قرار است در شش نوبت به ۶۰ میلیون نفر از جمعیت کشور یارانه خرید کالای اساسی پرداخت شود، براساس این طرح به ۲۰ میلیون نفر از افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی ۱۲۰ هزار تومان و به ۴۰ میلیون نفر  هم یارانه ۶۰ هزار تومانی پرداخت می‌شود.

مجلس کلیات این طرح را تصویب کرده و با توجه به حضور نمایندگان مجلس در حوزه انتخابیه، جلسه بعدی در روز ۲۷ مهر ماه برگزار می‌شود تا جزئیات آن تصویب شود.

سخنگو و یک عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه نیز این هفته در گفتگو با تجارت‌نیوز، با اشاره به این که جلسه بعدی در اواخر مهر برگزار می‌شود زمان اجرای این طرح را آبان ماه اعلام کردند.

بنابراین با توجه به این که یارانه معیشتی در روز ۱۰ هر ماه، یارانه نقدی در روز ۲۰ هر ماه پرداخت می‌شود احتمالا یارانه خرید کالا نیز به واریزی‌های آبان ماه اضافه شود.