معرفی پزشکان مطرح ایرانی در «مسیحادمِ» فتاحی
معرفی پزشکان مطرح ایرانی در «مسیحادمِ» فتاحی

"مسیحادم" روایتی متفاوت از کودکی، نوجوانی و ورود پزشکان به عرصه خدمت رسانی است که پخش آن به تازگی از تلویزیون به کارگردانی مجید فتاحی آغاز شده است.

به گزارش ایسنا  مجید فتاحی، تهیه کننده، مجموعه ۵۰ قسمتی “مسیحادم” درباره این مستند گفت: “مسیحادم” روایتی متفاوت از کودکی، نوجوانی و ورود پزشکان به عرصه خدمت رسانی عاشقانه به کشورشان است که زندگی متفاوتی را برایشان رقم زده است.  

فتاحی با بیان اینکه این مجموعه در دو فصل ساخته شده است، در این زمینه توضیح داد:  آنچه در فصل اول این مستند که در ۲۰ قسمت، بر آن تاکید شده است، ویژگی های بارز اخلاقی و وطن دوستی پزشکان است، تا حدی که اکثر آنها در بحبوحه انقلاب، کمک به مردم کشور را به زندگی در خارج از کشور ترجیح داده اند.  

تهیه کننده این مستند افزود: در این مجموعه با پزشکانی آشنا می شویم که با وجود تمامی محرومیت ها و شرایط سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حاکم بر جامعه اوایل انقلاب و علیرغم تمامی امکانات و پیشنهادات جذابی که از طرف سایر کشورها به آنها ارائه می شد، ایران را برای کار و خدمت انتخاب کردند، شجاعانه، صادقانه و فداکارانه ماندند و با وجود تمامی تحریم های تحمیل شده به کشورمان و بعضا بی مهری ها و نواقصی که در سیستم های مدیریتی پزشکی کشور وجود داشت، صبورانه ایستادگی کردند و در خط مقدم سلامت کشور جنگیدند.

فتاحی افزود: دیدن و شنیدن صحبت های این عزیزان از زبان خودشان گنجینه ارزشمندی برای جوانان جامعه است تا الگوهای این آب و خاک را بشناسند و بدانند با حفظ امید و روحیه ی تلاشگری می توان بر تمامی محرومیت ها و محدودیت ها پیروز شد.

مجموعه مسیحادم به تهیه کنندگی و کارگردانی مجید فتاحی از (امشب) ۱۴ فروردین ماه، شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت ۲۰ : ۱۸ دقیقه از شبکه یک سیما پخش می شود و در هر قسمت زندگی پزشکانی از جمله دکتر بهادری، دکتر فاضل، دکتر مرندی، دکتر فرهود و … روایت می شود.