مونا فرجاد پرچم تئاتر را در کرونا بالا نگه داشت
مونا فرجاد پرچم تئاتر را در کرونا بالا نگه داشت

با گسترش ویروس کرونا تمام کسب و کارها و مشاغل تحت تاثیر قرار گرفت ، تئاتر و فعالیت های نمایشی هم نتوانستند از این وضعیت قصر دربروند. برای یک بازیگر چه چیزی بهتر از اینکه اجراهاش مخاطب های چند ده هزار نفری داشته باشد. مونا فرجاد مسیری را آغاز کرده که  با اجرای نمایش هایی کوتاه در قالب تک گویی و تمرکز بر روی حروف الفبا سهمی در حفظ تئاتر بین مخاطبین داشته باشد.

مونا فرجاد در گفت و گو با  زنگ خطر در خصوص اجرای نمایش هایی در قالب تک گویی در صفحه اینستاگرامی خود اظهار کرد: زمانیکه کرونا شیوع پیدا کرد من هم همچون دیگران تصور می کردم این بیماری بعد از مدتی از بین می رود اما متاسفانه ادامه دار شد؛ به دلیل رعایت پروتکل ها تصمیم گرفتم کار نکنم لذا بسیار دلتنگ تئاتر بودیم نهایتا تصمیم گرفتم در بستر فضای مجازی و صفحه شخصی ام قطعه های نمایشی را به اشتراک بگذارم.

وی ادامه داد: در صدد اجرای نوعی از نمایش بودم که به دلیل رعایت پروتکل ها و دورکاری  نیازمند عوامل اجرایی نباشد بنابراین به اجرای مونولوگ ( تک گویی ) رسیدم ؛ برخی از مونولوگ های موجود در بازار  قبلا به نمایش در آمده بودند و برخی هم برای خودم جذابیت نداشت و چون قرار بود این نمایش ها از طریق فضای مجازی به دست مخاطب برسد  ادبیات کلاسیک نمایشی هم فقط برای افرادی که سال ها با تئاتر آشنایی داشتند می توانست کار جذابی باشد و عموم مردم از آن فضا دور بودند لذا تصمیم گرفتم قطعه های نمایشی را کار کنم که برای همه جذاب باشد. با نویسنده این مونولوگ ها به این تنیجه رسیدیم که علاوه بر نمایش آموزش هم وجود داشته باشد به همین دلیل از فرهنگ لغات جمالزاده استفاده کردیم.

این بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص اینکه مارال فرجاد( خواهر وی ) نیز می توانست در این نمایش ها حضور داشته باشد یا خیر گفت: حضور مارال هم ایده جذابی است اما نمایش از تک گویی خارج میشد ولی وی همیشه دغدغه این طرح را دارد و مدام پیگیری می کند و همراه است. ۹۸ درصد افرادی که همراه بودن و این نمایش ها را دنبال کردند نگاه مثبتی داشتند و اگر فردی هم نظر دیگری داشته به من نگفته به همین جهت من از مخاطبین فقط شاهد ابراز محبت بودم.

به گزارش زنگ خطر ؛ نمایش های کوتاه مونا فرجاد را می توانید از طریق صفحه شخصی وی در اینستاگرام دنبال کنید.

  • نویسنده : فردین عبدلی