هدفگذاری یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار تراز تجاری استان مرکزی در سال جاری
هدفگذاری یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار تراز تجاری استان مرکزی در سال جاری

ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار مرکزی گفت: تراز تجاری استان در سال جاری یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار هدفگذاری شده که امید است با مشارکت گسترده نهادهای متولی این برنامه محقق شود.

به گزارش زنگ خطر به نقل از خبرگزاری ایرنا ، حسن میرزاخانی روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، افزود: تراز تجاری استان سال گذشته با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار مثبت بوده و در بهار امسال نیز با ۱۷۱ میلیارد دلار این تراز همچنان مثبت اعلام شده است.

وی تاکید کرد : از این میزان ۳۰۶ میلیون دلار میزان صادرات و ۱۳۵ میلیون دلار میزان واردات بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار مرکزی در خصوص حقوق دولتی معادن نیز اظهار داشت: حقوق دولتی معادن بر اساس قانون وصول می‌شود که این میزان ۲۳۷ میلیارد تومان است و امسال نیز ۹۰ میلیارد تومان وصول شده است.

میرزاخانی عنوان کرد: در بودجه امسال اعتبار مناسبی بالغ بر ۲۲ هزار میلیارد ریال در قالب تبصره ۱۸ لحاظ شده که ۹ هزار میلیارد ریال در طرح اقدام ملی، هفت هزار میلیارد ریال در حوزه تولید و اشتغالزایی و چهار هزار ۶۰۰ میلیارد ریال نیز برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی در نظر گرفته شده و ۲۰ هزار میلیارد ریال هم با هدف حمایت از تولید در اختیار بانک‌ها قرار می‌گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار مرکزی با بیا اینکه عملکرد بانک‌ها طی سه ماه امسال قابل قبول است خاطرنشان کرد: ۳۷ فقره جواز تاسیس با اشتغال زایی ۵۰۰ نفر و ۳۱ پروانه بهره برداری نیز با ایجاد اشتغال برای ۵۰۰ نفر امسال صادر شده است.

میرزاخانی گفت: شاخص بیکاری استان در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت پله صعود داشته که امید است این نرخ در استان حفظ شود و با تحرکی که در حوزه صنعت و اقتصاد و کشاورزی وجود دارد این شاخص بهبود یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی نیز در ادامه این نشست بیان داشت، خبرنگاران ،سربازان عرصه رقابت با مدیران هستند که می‌توانند ضعف‌ها را پوشش  و قدرت اجرایی مدیران را افزایش دهند و در موفقیت مدیران سهیم باشند.

بهنام نظری با بیان اینکه فعالیت احزاب استان پذیرفتنی نیست بیان کرد: انتظار می‌رود احزابی که باید شناسنامه خود را تمدید کنند نسبت به این مهم اقدام  و احزابی که قصد دارند در این عرصه ورود کنند قانون ۲۳ ماده‌ای و ۴۸ تبصره ‌ای احزاب را مطالعه کنند تا برخی ابهامات در این راستا رفع شود.

  • منبع خبر : ایرنا