واکنش قالیباف به سخنان روحانی: اگر کنار مجاهدان خط مقدم مبارزه با کرونا نایستیم از مروت و انسانیت به دور است
واکنش قالیباف به سخنان روحانی: اگر کنار مجاهدان خط مقدم مبارزه با کرونا نایستیم از مروت و انسانیت به دور است

پایگاه خبری زنگ خطر / قالیباف رئیس مجلس خطاب به حسن روحانی گفت: وقتی سیل کرونا آمد، کادر درمانی ما در مقابل سیل با عقل معاد ایستادند. سیل کرونا و سیل مشکلات اقتصادی را داریم و باید در مقابل آن بایستیم و از مردم دفاع کنیم. اگر کنار مجاهدان خط مقدم نایستیم از مروت و انسانیت به دور است. عقلانیت این است که لااقل به پرستاران و پزشکان خداقوت بگوییم.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، جلسۀ بررسی مسائل نظام سلامت کشور با تأکید بر اپیدمی کرونا با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت، رئیس ستاد کرونا در تهران، روسای نظام‌های صنفی، روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی، روسای بیمارستان‌ها، معاونان وزیر بهداشت هم اکنون در حال برگزاری است.

قالیباف در این جلسه درخصوص حواشی ایجاد شده پس از حضور وی در یکی از بیمارستان‌های تهران برای پیگیری وضعیت درمان بیماران کرونایی گفت: ما یک عقل معاد داریم یک عقل معاش؛ در مبارزه با کرونا پرستاران و پزشکان با عقل معاد مجاهدت کردند نه با عقل معاش.

وی افزود: آن چیزی که ما را از جنگ اقتصادی و کرونا بیرون می‌برد وحدت و صمیمیت و پرهیز از اختلاف است. نباید موضوعاتی جز آنچه را مشکل مردم است، به میان آوریم و نباید جز حل مشکلات مردم به چیزی فکر نکنیم. 

رئیس مجلس گفت: بازدید ما از بیمارستان امام، حداقل کاری بود که می‌توانستیم انجام دهیم و البته در نظارت میدانی، همۀ پروتکل‌ها را رعایت کردیم و فرمانده ستاد کرونا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و رئیس بیمارستان نیز حاضر بودند و بر رعایت پروتکل‌ها نظارت کردند.

وی با اشاره به ابتلای ۳۰ هزار پرستار به کرونا گفت: اینها با عقل معاد کار کردند. برخی از پرستاران از اسفند ماه سال گذشته کارانه نگرفتند و الان در خط مقدم هستند. این روند باید تغییر کند.

قالیباف اضافه کرد: وقتی سیل کرونا آمد، کادر درمانی ما در مقابل سیل با عقل معاد ایستادند. سیل کرونا و سیل مشکلات اقتصادی را داریم و باید در مقابل آن بایستیم و از مردم دفاع کنیم. اگر کنار مجاهدان خط مقدم نایستیم از مروت و انسانیت به دور است. عقلانیت این است که لااقل به پرستاران و پزشکان خداقوت بگوییم.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: در بیمارستان فرهنگ ایثارگری را دیدم. در بیمارستان امام پرستارانی بودند که از معیشت خود چیزی نمی‌گفتند ولی نگران تجهیزات درمانی بودند. این همان روحیه دفاع مقدس است.

قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: در همۀ نظارت‌های میدانی حضور در کنار کادر درمان را در دستور کار خواهیم داشت؛ همۀ پروتکل‌ها را رعایت خواهیم کرد ولی این به معنی نرفتن و کار نکردن نیست.

وی خاطرنشان کرد: ساختارها می‌توانند جهت‌دهی کنند ولی باید ظرفیت‌های مردمی را پای کار بیاوریم. به طورجدی افزایش تخت‌های بیمارستانی را باید در دستور کار قرار دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بیمارستان برای انشعاب آب دچار مشکل است. این فقط یک هماهنگی و توجه می‌خواهد.

وی تصریح کرد: کرونا باید اولویت اول دولت و مجلس و قوه قضائیه باشد. اگر همه بار را روی دوش کادر درمان بیندازیم قطعا مشکلات حل نخواهد شد. دنبال حال‌گیری و مچ‌گیری نیستیم. باید شبانه روزی برای پیگیری مشکلات مردم کار کنیم.  دغدغۀ همۀ نمایندگان در تمامی حوزه‌های انتخابیه مسئله کرونا خواهد بود.