وعده وزیر ارشاد برای حل مشکل بیمه خبرنگاران و همراهی حداکثری با اصحاب سینما
وعده وزیر ارشاد برای حل مشکل بیمه خبرنگاران و همراهی حداکثری با اصحاب سینما

پایگاه خبری زنگ خطر / محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص همراهی حداکثری با اصحاب سینما ، بررسی دقیق جهت جلوگیری از تضییع حق فیلم‌های سینمایی توقیف شده ، برگزاری جشنواره فیلم فجر ، تغییرات مدیران استانی و حل مشکل معیشتی و بیمه خبرنگاران صحبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ،  محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این سؤال که آیا برنامه‌ای برای رفع توقیف فیلم‌های سینمایی دارید، اظهار داشت: در حوزه سینمایی بنا این است حداکثر همراهی با اصحاب سینما داشته باشیم و در این راستا تلاش می‌کنیم.

وی افزود: از همکارانم خواسته ام که با دقت فیلم‌های سینمایی توقیف‌شده را بررسی کنند که خدایی ناخواسته حقی از کسی ضایع نشود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سؤال دیگر که امسال جشنواره فیلم فجر چگونه برگزار می‌شود، گفت: دبیر جشنواره که یک استاد دانشگاه و فرد برجسته در حوزه سینما بوده، به تازگی منصوب و شروع به کار کرده و جشنواره متفاوت‌تر از سالیان گذشته برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: دستور داده که تیم و گروه‌های مختلفی که در جشنواره فجر مشارکت داشته، با دقت کارهایشان را انجام دهند چراکه که جشنواره متعلق به همه جامعه هنری و سینمایی بوده و تمام تلاشمان برگزاری بهتر و باشکوه‌تر از سالیان گذشته خواهد بود.

اسماعیلی در پاسخ به این سؤال که چه زمانی انتصابات مدیران استانی فرهنگ و ارشاد آغاز می‌شود؟ توضیح داد: معاون مجلس امور استان‌ها اخیراً منصوب شده و از شنبه هفته گذشته آغاز به کار کرده و تغییرات به‌زودی انجام خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سؤال که چه برنامه‌ای برای بهبود وضعیت معیشتی خبرنگاران و حل مشکل بیمه خبرنگاران دارید، اظهار کرد: به رئیس صندوق اعتباری هنر دستور داده که هیچ تفاوتی بین خبرنگاران و اهالی دیگر فرهنگ و هنر قائل نشوند و اصحاب رسانه نیز همانند سایر هنرمندان از امتیازهای صندوق اعتباری هنر بهر‌ه‌مند شوند.

اسماعیلی اعلام کرد: مشکل بیمه خبرنگاران را نیز حتما در دولت سیزدهم حل خواهیم کرد.