حدود ۱۵ مورد همسر آزاری اعلام شده به بهزیستی در سال گذشته در گلپایگان/ ۳۰ زوج متقاضی فرزندخواندگی در گلپایگان
حدود ۱۵ مورد همسر آزاری اعلام شده به بهزیستی در سال گذشته در گلپایگان/ ۳۰ زوج متقاضی فرزندخواندگی در گلپایگان

کارشناس مسئول امور اجتماعی بهزیستی شهرستان گلپایگان گفت: سال گذشته 10 الی 15 مورد همسر آزاری را شاهد بودیم ولی نمیتوانم بگویم این آمار واقعی شهرستان است چرا که خیلی از خانم ها به دلیل بسیاری از ملاحظات همسر آزاری را اعلام نمی کنند.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، شهربانو طبرزدی امروز ( چهارشنبه ۲۵ تیر ) در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بهزیستی اظهار کرد: در کل استان ۴۱ خانه کودک و نوجوان داریم که یک خانه در گلپایگان برای نگهداری فرزندان بی سرپرست که  در رده سنی ۱۲ تا ۱۸  سال هستند، وجود دارد. به طور میانگین سالانه ۱۰ فرزند مهمان این خانه هستند و سازمان به ازای هر فرزند مبلغ ۷۵۰ تومان ماهانه پرداخت می کند علاوه بر این به حساب شخصی هر فرزند ماهانه کمک هزینه معیشت به مبلغ ۱۰۸ هزار و ۵۰۰ نیز واریز می شود 

وی ادامه داد: برای این که کانون خانواده در اولویت است در گام نخست سرپرستی بچه های فاقد سرپرست موثر ( بدسرپرست ها) را به اقوام درجه یک میسپاریم و حمایت های مالی را  برای آن خانواده ها واریز می شود که برای هر فرزند مبلغ ۷۵۰ هزار تومان است.
 
کارشناس مسئول امور اجتماعی بهزیستی شهرستان گلپایگان گفت: در کل استان آمار افراد متقاضی فرزند خواندگی زیاد است که این آمار در گلپایگان بیش از ۳۰ زوج است. با توجه به اینکه ورود بچه ها به مرکز با امار متقاضیان همخوانی ندارد و کمتر است، پروسه سرپرستی بچه به خانواده متقاضی زمان بر است و شرایط آن نیز این است که زوجه متقاضی حداکثر ۴۰ سال و زوج ۴۵ سال داشته باشد، توانایی مالی داشته باشند و یک سوم از اموال خود را نیز باید به آن بچه بدهند.
 
طبرزدی در همین باره افزود:  اگر گاها به متقاضیان سخت می گیریم به دلیل قانون حمایت از کودکان و نوجوانان است. بچه ای که به ما سپرده شده امانت است و باید برای آینده بهتر او تلاش کنیم و بدانیم وارد خانواده ای می شود که پشتوانه دارد و آینده بهتری در انتظار او است.
 
وی در رابطه با اورژانس اجتماعی یاداورشد:  : از بدو افتتاح این اورژانس، همیشه اعلام کردیم که کمبود نیروی تخصصی داریم. از ابتدای سال تاکنون طلاق توافقی  ۱۱۰ مورد در شهرستان  بوده که آمار خیلی بالایی است. علاوه بر این ۳۷ مورد مداخلات تخصصی در زمینه های مختلف را داشته ایم ،همچنین متاسفانه موارد زیادی کودک آزاری نیز به اورژانس اجتماعی گزارش می شود.
 
کارشناس مسئول امور اجتماعی بهزیستی شهرستان تصریح کرد: ز ابتدای سال جاری تاکنون ۳۵ مورد تماس با ۱۲۳ گرفته شده است. سال گذشته ۱۰ الی ۱۵ مورد همسر آزاری را شاهد بودیم ولی نمیتوانم بگویم این آمار واقعی شهرستان است چرا که خیلی از خانم ها به دلیل بسیاری  از ملاحظات همسر آزاری را اعلام نمی کنند.