۳ میلیون و ۶۳۰ هزار خانه روستایی سنددار شدند
۳ میلیون و ۶۳۰ هزار خانه روستایی سنددار شدند

پایگاه خبری زنگ خطر /معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: سه میلیون و ۶۳۰ هزار خانه روستایی در کشور سنددار شدند تا زمینه توسعه اقتصادی و درآمد پایدار فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر به نقل از خبرگزاری مهر غلامرضا صالحی شامگاه چهارشنبه در همایش مشترک مدیران منابع طبیعی و آبخیزداری، ثبت اسناد و املاک و بانک‌های عامل گلستان با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان اظهار کرد: توانمندسازی اقتصادی و ماندگاری جمعیت یکی از چالش‌های مناطق روستایی محسوب می‌شود که لازمه تحقق آن درآمد پایدار در روستاهاست.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور افزود: در این مسیر اولویت اول ما سنددار کردن واحدهای مسکونی روستایی‌است که توسعه اقتصادی و درآمد پایدار زیادی ایجاد می‌کند.

وی گفت: پس از انقلاب اسلامی تاکنون اقدامات خوبی در روستاها انجام شده و در راستای مهاجرت معکوس و موضوعات چالش مهم روستایی دولت اعتبارات خوبی به این امر تخصیص داده و در بودجه سال جاری مصوبات خوبی داشته است.

وی بیان کرد: پنج میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها شناسایی شدند که باید سنددار می‌شدند و از این تعداد آمار ارائه شده، سه میلیون و ۶۳۰ هزار واحد را سنددار کردیم.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور افزود: این سندها جدا از واحدهای تجاری اداری، عمومی و سایر اماکن موجود در روستاها بوده که باید این اماکن هم سنددار شوند.

صالحی بیان کرد: از ۲۲۸ هزار و ۶۰۵ واحد روستایی در گلستان ۱۰۲ هزار و ۲۵۰ واحد معادل ۴۵ درصد دارای هستند.