۷ هزار میلیارد تومان واگذاری سهام شستا در بورس جواب داد
۷ هزار میلیارد تومان واگذاری سهام شستا در بورس جواب داد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی محل‌های سرمایه‌گذاری هفت هزار میلیارد تومان حاصل از واگذاری سهام شستا در بورس را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر به نقل از ایرنا، محمد شریعتمداری با تشریح محل‌های سرمایه‌گذاری هفت هزار میلیارد تومان از واگذاری سهام شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی) در بورس گفت: سرمایه بانک رفاه و شستا افزایش یافت.

 وی با بیان این خبر افزود: یکی از مهمترین خواص بورسی شدن شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)  این است که منابع حاصل از فروش خود را نمی تواند به اختیار و یا اینکه هرطور خواست هزینه امور جاری کند. به عبارت دیگر بورسی شدن شستا این امکان را فراهم کرد تا با روشهای متنوعی که یکی از آنها عرضه اولیه سهام در بدو  ورود به شستا بود به تامین مالی نیازها اقدام کنیم. این تامین مالی در عرصه هایی است که در خصوص نحوه استفاده از ۷ هزار میلیارد تومان را به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ کرده ایم.  

شریعتمداری تصریح کرد: ما قبل از این برای ارایه خدمات به مردم شریف عضو سازمان تامین اجتماعی نهادسازی کرده ایم. مثلا بانک رفاه کارگران را تاسیس کرده ایم. امروز کمبود سرمایه یکی از مواردی است که  این بانک برای ارایه خدمات بیشتر به مردم با آن مواجه است. هرچه سرمایه بانک رفاه افزایش یابد طبیعتا امکان ارایه خدمات نیز بیشتر خواهد شد.  

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : امسال توانسته ایم  وام قرض الحسنه بازنشستگان کارگر سازمان تامین اجتماعی را ده برابر ارتقا دهیم. این امر بدلیل اقدام محدودی بود که ما در افزایش سرمایه بانک رفاه کردیم.  

وی افزود: اما این بار با افزایش سرمایه بیشتر امکان ارایه خدمات متنوع تری چه به ذی نفعان و چه به سازمان تامین اجتماعی برای تامین مالی کلیه طرحها و پروژه ها در بانک رفاه فراهم می کنیم.