آخرین وضعیت جاماندگان بیمه بیکاری کرونا / افراد تازه بیکار شده چه کنند؟
آخرین وضعیت جاماندگان بیمه بیکاری کرونا / افراد تازه بیکار شده چه کنند؟

پایگاه خبری زنگ خطر / مدیر کل بیمه بیکاری وزارت کار گفت: لیست تمام کسانی که از طریق کاریابی ثبت نام کرده‌اند را برای سازمان تامین اجتماعی و خزانه ارسال شده است.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، به دنبال شیوه گسترده ویروس کرونا از اسفند ماه سال گذشته و اعمال محدودیت‌ها برای کسب‌وکارها دولت اعلام کرد به کسانی که به موجب این بیماری بیکار شده‌اند سه ماه بیمه بیکاری پرداخت می‌کند.

اما به دلایلی برخی از بیکار شده‌ها دریافت بیمه بیکاری کرونا جاماندند و قرار شد که دولت با دادن فرصت مجدد این افراد نیز بتوانند مشمول دریافت این بیمه بیکاری شوند.

پس از گذشت چند ماه برخی از بیکار شده‌ها می‌گویند که موفق به دریافت بیمه بیکاری نشده‌اند.

مسعود بابایی، مدیر کل بیمه بیکاری وزارت کار در این خصوص به تجارت‌نیوز گفت: لیست تمام کسانی که از طریق کاریابی ثبت نام کرده‌اند را برای سازمان تامین اجتماعی ارسال کردیم و تامین اجتماعی هم برای خزانه ارسال کرده است.

او افزود: وظیفه پرداخت حق بیمه برای این افراد به عهده خزانه‌داری است، تامین اجتماعی دو لیست بیکاران را ارسال کرده که یک لیست حدود ۶۵ هزار نفری ۶۵ میلیارد تومان بار مالی دارد و لیست دوم نیز ۳۲ هزار نفری ارسال کرده است.

به گفته بابایی، کسانی که بیکاریشان استمرار داشته باید به سامانه جامع روابط کار مراجعه کنند، برای این گروه بررسی و پرداخت حق بیمه بیکاری منطیق با قانون است، میزان بیمه بیکاری این افراد طبق روال عادی بررسی می‌شود.