آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده فیروزکوه
آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده فیروزکوه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران بیان کرد: در سیل روز گذشته فیروزکوه مجموعا ۲۲ تن نجات داده شده و دو نفر نیز مصدوم شدند.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر به نقل از افق تهران، شاهین فتحی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران آخرین وضعیت مناطق متاثر از سیل روز گذشته در فیروزکوه را تشریح کرد و اظهار داشت:‌ حوالی ساعت ۱۶:۳۵ روز گذشته بود که وقوع سیل در چند نقطه از فیروزکوه به جمعیت هلال احمر استان تهران اطلاع داده شد که درپی آن شش تیم عملیات امدادی به همراه سه تیم از سگ‌های زنده‌یاب به محل اعزام شدند، خود من هم در محل حضور داشتم.

وی با بیان اینکه امدادگران جمعیت هلال احمر استان تهران در دو منطقه کمند و تنگه واشی عملیات امدادی خود را آغاز کردند، گفت: در ابتدا با توجه به اینکه گزارشی از ارزیابی‌ خسارات جانی و مالی نداشتیم، تیم‌های امدادی در سراسر استان به حالت آماده‌باش کامل درآمدند. پس از اعزام امدادگران به محل نیز مشخص شد که ۱۸ گردشگر در ارتفاعات تنگه واشی در میان سیل گرفتار شده‌اند که با توجه به مسدود شدن مسیر امکان دسترسی به آنان از طریق زمینی وجود نداشت، در همین راستا نیز بلافاصله هماهنگی با سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر انجام شده و یک فروند بالگرد برای نجات این افراد به منطقه اعزام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران با بیان اینکه این افراد به وسیله بالگرد نجات داده شده و به منطقه امن منتقل شدند، گفـت: همزمان با این عملیات، امدادرسانی به خانواده‌ای چهار نفره نیز در همان محدوده انجام شد و آنان به وسیله نیروهای امدادی هلال احمر و خودروهای کمک‌دار نجات داده شدند. در این حادثه دو تن شامل یک زن که از ناحیه پا دچار شکستگی شده و پسری جوان که از ناحیه سر دچار شکستگی شده بود توسط امدادگران خدمات امدادی اولیه را دریافت کرده و به بیمارستان منتقل شدند.

فتحی ادامه داد:‌ همچنین گزارش‌هایی از وقوع آبگرفتگی در چند نقطه از شهر فیروزکوه و روستاهای اطراف نیز داشتیم که امدادگران در محل حاضر شده و نسبت به تخلیه آب از ده‌ها منزل مسکونی اقدام کردند. در نهایت نیز در ساعات اولیه بامداد امروز و پس از تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان به ریاست فرماندار، ماموریت امدادی در این مناطق به پایان رسید.

وی با بیان اینکه در سیل روز گذشته فیروزکوه مجموعا ۲۲ تن نجات داده شده و دو نفر نیز مصدوم شدند، اظهارکرد:‌ این حادثه مورد فوتی نداشت. اما خسارات زیادی به برخی از باغات و بخش‌های کشاورزی در این مناطق وارد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی از احتمال بارش شدید باران طی امروز و فردا در این منطقه گفت:‌ با توجه به پیش‌بینی انجام شده، جمعیت هلال احمر در آماده‌باش قرار دارد. اما لازم است که مردم نیز توجه به هشدارها را جدی بگیرند. از چند روز قبل نسبت به احتمال وقوع سیل در فیروزکوه هشدار داده شده بود، اما متاسفانه شاهد آن بودیم که برخی از مردم بدون توجه به هشدارها وارد این مناطق شده بودند که در نهایت هم مشکلاتی را برای خودشان ایجاد کردند.

فتحی افزود:‌ با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده برای امروز و فردا نیز از مردم خواهش می‌کنم که طی این مدت از حضور در حاشیه رودها و مسیل‌ها و همچنین صعود به ارتفاعات پرهیز کنند.