آغاز به کار داوران حرفه‌ای و میانجی‌گران در دادگستری اصفهان
آغاز به کار داوران حرفه‌ای و میانجی‌گران در دادگستری اصفهان

رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان گفت: امیدواریم با شروع به کار داوران حرفه‌ای و میانجی‌گران در کنار اعمال سیاست‌های پیشگیرانه در مقوله وقوع جرم، آمار ورودی پرونده به دستگاه قضائی استان کاهش و به دنبال آن دقت و سرعت در رسیدگی‌های قضائی افزایش یابد.

به گزارش زنگ خطر، حجت‌الاسلام‌ اسداله جعفری، رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان در آیین تحلیف متقاضیان پروانه حرفه‌ای داوری و میانجی‌گری در دادگستری اصفهان ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا و امام خمینی(ره) اظهار داشت: انقلاب اسلامی بزرگ‌ترین رخداد دوران معاصر است.

وی افزود: فارغ از اینکه این انقلاب مردمی، طومار حکومت پادشاهی در ایران را برای همیشه پیچید و حکومتی بر پایه دستورات الهی و رای مردم بنیان نهاد، این انقلاب همواره در حال صادر شدن به تمام جهان است.

جعفری خاطرنشان کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی ثمره خون هزاران شهیدی است که برای ارزش‌ها و اعتقادات والای دینی، این نهال را با خون خود آبیاری کردند و نتیجه آن بازیابی منزلت، کرامت، عزت و عظمت ایران بود و اکنون نیز با بیداری اسلامی و جبهه مقاومت گستره آن تا کرانه‌های عالم فراگیر شده است.

رئیس دستگاه قضایی استان اصفهان با اشاره به ضرورت گسترش فرهنگ غنی و اسلامی صلح و سازش در جامعه بیان کرد: یکی از اهداف عالی در دستگاه قضائی حل اختلاف دعاوی از طریق میانجیگری و حضور معتمدان و ریش سفیدان به منظور گسترش فرهنگ صلح و سازش است چرا که ظرفیت‌های آموزه‌های دینی و سیره معصومین (ع) کشور آنچنان غنی است که می‌توان با بهره‌ گرفتن از آن میزان صلح و سازش در جامعه را به شکل چشم‌گیری افزایش داد.

وی از سرقت‌های خرد، توهین و ضرب‌ و جرح به عنوان سه جرم با بیشترین فراوانی در کشور و استان یاد کرد و گفت: لازم است مسؤولان با فرهنگ‌سازی و بالابردن آستانه‌تحمل مردم و ترویج روحیه صبر و گذشت در جامعه، از وقوع بسیاری از جرائم کیفری جلوگیری به‌عمل آورند.

جعفری تصریح کرد: امیدواریم با شروع به کار داوران حرفه‌ای و میانجی‌گران در کنار اعمال سیاست‌های پیشگیرانه در مقوله وقوع جرم، آمار ورودی پرونده به دستگاه قضائی استان کاهش و به دنبال آن دقت و سرعت در رسیدگی‌های قضائی افزایش یابد.

گفتنی است در این مراسم، تعدادی از متقاضیان دریافت پروانه داوری حرفه‌ای و میانجی‌گری پس از انجام مراسم تحلیف پروانه‌های خود را اخذ کردند.