آیا قیمت میوه در گلپایگان کاهش پیدا می کند؟
آیا قیمت میوه در گلپایگان کاهش پیدا می کند؟

فرماندار شهرستان گلپایگان گفت: از هفته اینده روزهای فرد در محل چهارشنبه بازار توسط کشاورزان و باغداران با قیمتی حدود 20 درصد کمتر از مغازه داران میوه عرضه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ،حسین یارمحمدیان امروز (۲۵ خرداد) در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار و بازدید میدانی از بازار گلپایگان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بعد از کمیسیون ستاد تنظیم بازار به همراه دادستان، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت، صمت،  تعزیرات حکومتی و اصحاب رسانه از بازار گلپایگان بازدید میدانی داشتیم. از کسبه می خواهیم برای اجناس خود اتیکت  نصب کنند و فاکتور خرید کالا را به خریداران نشان دهند همچنین اگر خریداری تقاضای فاکتور خرید جنس خود را داشت نیز ارائه دهند.

 
وی ادامه داد: در این بازدید میدانی مغازه هایی که فاکتور و یا اتیکت نداشند جریمه شدند که طی چند روز آینده این جریمه به دستشان خواهد رسید و آنهایی که این موارد را رعایت کردند با اهدای لوح تقدیر مورد تشویق قرار می گیرند.
 
فرماندار شهرستان گلپایگان گفت: از این پس حداقل هفته ای دوروز از اصناف گلپایگان بازدید های مشترکِ دستگاه های مختلف انجام می شود و ماهی یک بار من و دادستان شهرستان با این تیم همراه خواهیم بود که آیا تذکرات رعایت شده است یا خیر.
 

وی افزود: در کشور شاهد نوسانات قیمت هستیم اما در افزایش ها باید درصد ها رعایت شود از مردم هم می خواهیم که از حق و حقوق خود دفاع کنند و نترسند، به مغازه دارها بگویند چرا اتیکت نزدند و فاکتور خرید جنس خود را دریافت کنند. انشاا… بتوانیم نظارت ها را بیشتر کنیم.
 
یارمحمدیان با بیان اینکه ممکن است طرحی با شکست و یا موفقیت همراه باشد لذا نباید از ارائه آن ترسید تصریح کرد: متاسفانه قیمت میوه در شهرستان بالا است در همین راستا امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار طرحی ارائه شد که براساس آن از این پس در روزهای فرد
در محل چهارشنبه بازار کشاورزان  عرضه مستقیم میوه را انجام خواهند داد.
 
فرماندار شهرستان گلپایگان یادآورشد:  فعلا هزینه ای بابت مکانی که در اختیار آنها قرار میگیرد پرداخت نخواهند کرد. کشاورزان و باغداران در این مکان حدود ۲۰ درصد زیر قیمت بازار محصولات خود را ارائه می دهند. از مردم می خواهیم برای موفقیت این طرح میوه های خود را با قیمت مناسب تر از این مکان تهیه کنند. همچنین شهرداری ها موظف به ارائه مستقیم میوه  در شهر هستند و حداقل شهرداری گلپایگان ظرف حدود سه ماه آینده این اقدام را انجام دهد.