اجرای خلع ید برخی زمین های شهرک های صنعتی در گلپایگان
اجرای خلع ید برخی زمین های شهرک های صنعتی در گلپایگان

پایگاه خبری زنگ خطر/ مدیرعامل شرکت شهرک های استان اصفهان گفت: طی دو سال گذشته به برخی از افراد  در شهرک های صنعتی گلپایگان  زمین هایی واگذار شده است که اهلیت لازم را ندارند،  زمین ها از آنها بازپس‌گیری خواهد شد.

خبرنگار: فاطمه عبدلی/ به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر رسول سواری در حاشیه جلسه ستاد تسهیل در شهرستان گلپایگان  در گفت و گو با اصحاب رسانه اظهار کرد: تامین آب اولویت اصلی شهرک های صنعتی گلپایگان است مقرر شد ادارات آبفا و امور آب پیگیریهای لازم را در خصوص تخصیص اب های خریداری شده برای شهرک های صنعتی گلپایگان و سعید آباد انجام دهند و شرکت شهرک ها نیز  برای انتقال اب از چاه و… کمک خواهد کرد.  در آینده نزدیک توسعه شهرک صنعتی گلپایگان را داریم که برای تامین برق آن پیش بینی های لازم  انجام شد و امیدواریم طبق برنامه پیش برویم که برای فاز توسعه با مشکلی مواجه نشویم.

وی ادامه داد: مقرر شد در جلسات کارشناسی شکل هندسی ورودی و خروجی به شهرک صنعتی سعید اباد مورد بررسی قرار گیرد در این خصوص اقداماتی در گذشته انجام شده اما مقرر گردید  با اصلاحیه ها و تکمیل موارد نیمه کاره  موجود مشکل حل شود.
همچنین قرار شد شرکت شهرک ها مساعدت لازم را در پرداخت بدهی های واحدهای صنعتی برای اخذ سند زمین ها انجام دهد؛  در رابطه با کلیه زیر ساخت هایی که برای کیفی کردن تولید و اشتغال در شهرک های صنعتی انجام می شود ، شرکت شهرک ها مساعدت لازم را انجام خواهد داد.

مدیرعامل شرکت شهرک های استان اصفهان گفت: با توجه به ظرفیت های خوبی که در حوزه کارآفرینی و اشتغال در این شهرستان وجود دارد ، با کمک فرمانداری نقاطی برای جانمایی شهرک جدید با مساحتی مابین هزار تا دوهزار هکتار  مشخص شود تا نیاز صنعتگران برای راه اندازی واحد های صنعتی جدید رفع شود. بیلان مالی شرکت شهرک های استان توسط سازمان های حسابرسی ، سازمان بازرسی و دیوان محاسبات بررسی می شود و اگر واحد های تولیدی در این زمینه سوالی دارند ما وظیفه خودمان می دانیم که پاسخگو باشیم و انشاا… برنامه ریزی می کنیم که بیلان مالی شرکت شهرک ها توسط سایت به اطلاع صاحبان صنایع برسد و در این رابطه شفاف سازی انجام شود.

سواری افزود: انتخاب نماینده شرکت شهرک ها در گلپایگان را در دستور کار داریم و با نظر فرماندار  انشاا… فرد مورد نظر تا حدود دو ماه آینده معرفی می شود. برای خلع ید زمین ها قرارداد ها را بر اساس سال عقد آن از قدیم به جدید مورد بررسی قرار داده ایم، قراردادهای قدیمی در اولویت اول ما هستند و در خلع ید اقدام جدی انجام می دهیم.

وی یادآورشد:  قرارداد های قدیمی که متعلق به حدودا سال ۷۶ است و ساخت و ساز انجام ندادند را خلع ید و زمین های پس گرفته شده را برای واگذاری مجدد به شهرستان اعلام می کنیم و با افرادی که زمین هایی طی دو الی ۳ سال گذشته دریافت کردند و به دلیل مشکلات  اقتصادی و کرونا  نتوانستند واحد خود را به بهره برداری برسانند همکاری میکنیم و به آنها مهلت می دهیم که  تا دوسال آینده واحد صنعتی خود را  به بهره برداری برسانند همچنین طی دو سال گذشته به برخی از افراد  زمین هایی واگذار شده است که اهلیت لازم را ندارند،  زمین ها از آنها بازپس‌گیری خواهد شد.