استاندار اصفهان: افراد فعال در روابط عمومی باید ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشته باشند
استاندار اصفهان: افراد فعال در روابط عمومی باید ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشته باشند

دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در اجلاس بزرگ مدیران روابط عمومی استان با اشاره به اینکه اگر تصمیم‌هایی که درون یک سازمان گرفته می‌شود پیوست رسانه‌ای نداشته باشد نمی‌تواند همه ثمرات را به خوبی منتقل کند، گفت: اخبار خوب و کارهای خوب باید انتقال یابند تا مسیر برای حرکت‌های بعدی فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در اجلاس بزرگ مدیران روابط عمومی استان با تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: مدیران روابط عمومی طلایه داران و پرچم داران عرصه ارتباطات و اطلاع رسانی هستند.

وی افزود: دقیق و سریع بودن از ویژگی‌های روابط عمومی است و فاصله میان تولد و استفاده خبر بسیار اندک است. امروز در عصر اطلاعات هستیم و جایگاه و شأن روابط عمومی در این عصر بسیار ارتقاء پیدا کرده است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: بسیاری از تصمیم سازی‌ها در حوزه روابط عمومی باعث تغییر رویکرد و نگاه مدیران می‌شود، این مهم منبعث از تصمیم‌های روابط عمومی‌ها در برون و درون سازمان‌ها است.

وی خاطر نشان کرد: نقش روابط عمومی‌ها یک نقش و جایگاه راهبردی و ویژه است و این به مرور زمان با توجه و تمرکز بیشتر بر نقش این حوزه، مهم‌تر و سازنده‌تر شده است.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه افراد فعال در روابط عمومی باید ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشته باشند، بیان کرد: این قشر از ویژگی‌های اخلاقی خاصی برخوردار هستند از جمله اینکه چون برای تجلی عملکرد دیگران کار می‌‏کنند و عملکرد خودشان آن‌طور که باید دیده نمی‌شود، نیاز به میزانی از افتادگی و تواضع دارند.

وی افزود: گرچه مدیران باید به عملکرد این گروه توجه کنند، اما این دیده شدن هم نوبه‌ای و مناسبتی است. شجاعت و جسارت، تصمیم‌گیر بودن، بهره‌‎مندی از قدرت تجزیه و تحلیل، شناخت و آشنایی با مسائل بیرونی و آشنایی با ساحات هنر و ادبیات از ویژگی‌های مورد نیاز روابط عمومی‌ها است.

دکتر مرتضوی گفت: با توجه به فعالیت‌های نظام سلطه در بهره‌‎برداری از رسانه و ارتباطات، باید فرمان جهاد تبیین به درستی در سازمان‌ها دنبال شود و در این زمینه همه مؤثر هستند.

استاندار اصفهان ادامه داد: این فعالیت هدفمند و درست، امید و حرکت را در جامعه احیا می‌کند و امید و حرکت زمانی در جامعه جاری می‌شود که اخبار درست و مثبت به جامعه مخابره شود و دشمن دقیقاً مقابل این حرکت و جریان در حال فعالیت است.

دکتر مرتضوی با اشاره به اینکه اگر تصمیم‌هایی که درون یک سازمان گرفته می‌شود پیوست رسانه‌ای نداشته باشد نمی‌تواند همه ثمرات را به خوبی منتقل کند، ادامه داد: نگاهی که در حوزه روابط عمومی حاکم است باید توأم با درایت، هنر، دقت و زمان شناسی باشد تا بتواند نقاط عطفی را در تاریخ و سازمان متبوعش ثبت و ضبط کند.

استاندار اصفهان گفت: خبر منفی در جامعه ما ۵۵ برابر ضریب می‌خورد و بازتاب پیدا می‌کند.

وی افزود: اتفاق اخیر که در برنامه صبحگاهی شبکه ۳ افتاد و با وجود اطلاع از حضور وزیر کشور در اصفهان، بدون هماهنگی در مورد مسئله حجاب با ما تماس گرفته و مسئولان اصفهان را غیر پاسخگو معرفی کردند، این رفتار غیرحرفه‌‎ای به علت این تصور اشتباه است که افرادی با تخریب دیگران سعی در بالا بردن خود دارند، حال آنکه اخبار خوب و کارهای خوب باید انتقال یابند تا مسیر برای حرکت‌های بعدی فراهم شود.

مرتضوی تأکید کرد: به همین دلیل ضمن بالابردن سواد رسانه ‎ای و توجه به اهمیت سواد رسانه ای باید لشکری از مجموعه روابط عمومی‌ها در استان با محوریت روابط عمومی استانداری تشکیل شده و برای برنامه‌های رسانه‌ای و اقدام هماهنگ رسانه‌ای در مقابل فعالیت دشمن بر محوریت اهداف و ارزش‌های کشور برنامه‌ریزی کنند.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره دیدار سال ۵۷ همافران ارتش را امام (ره)، اظهار کرد: ایشان در این رابطه به قاب هنرمندانه‌ای اشاره می‌کنند که نقطه عطفی در تاریخ ایجاد کرد و به یادگار ماند. این نشان می‌دهد رسانه می‌تواند نقشی اینچنین درخشان داشته باشد و این با درایت و تدبیر، شدنی و مقدور است.

استاندار اصفهان گفت: حرفه روابط عمومی کار انبیاء است و اگر از این زاویه به مدیریت روابط عمومی نگاه شود باید گفت روابط عمومی‌ها هدایتگر و تنظیم‌گر جامعه با سازمان مربوطه هستند.

دکتر مرتضوی افزود: پیامبران نیز به دنبال همین مباحث و ارتباط با خالق، طبیعت و دیگر عناصر بودند و پیام‌های الهی را به مردم می‌رساندند.