استاندار اصفهان: برخی افراد ناسازگار با خروش و جوشش انقلاب از قطار آن پیاده شدند
استاندار اصفهان: برخی افراد ناسازگار با خروش و جوشش انقلاب از قطار آن پیاده شدند

سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان در آیین افتتاح همزمان ۱۳۸ پروژه بخش کشاورزی استان اصفهان در هفته جهاد کشاورزی گفت: برخی از افراد که با خروش و جوشش انقلاب سازگار نشدند از قطار انقلاب پیاده شدند./ یکی از اولویت دارترین مسائلی که در سازمان جهاد کشاورزی باید به آن توجه شود، حفظ این روحیه انقلابی و بازخوانی آن است.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در آئین افتتاح همزمان ۱۳۸ پروژه بخش کشاورزی استان اصفهان، با تبریک سالروز تأسیس نهاد جهاد سازندگی و هفته جهاد کشاورزی، گفت: این نهاد سبب ایجاد امید و روحیه تعامل و همکاری و حرکت به سمت بهبود شرایط روستاها و مناطق مختلف در دهه اول انقلاب شد.

وی افزود: لازم است از این مناسبت‌ها بهره برده و سعی کنیم صفات نیکو و فضیلت‌هایی که جهاد سازندگی را در کشور متمایز کرد در همه سازمان‌ها تسری دهیم.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: این سازمان در شاخص تعداد شهدای دفاع مقدس عملکرد خوبی داشته که نشان‌دهنده اهمیت خدمات آنهاست. بیش از یک سوم شهدای سازمان جهاد کشاورزی در دفاع مقدس از استان اصفهان بوده‌اند که نشان می‌دهد این سازمان در چه مسیری قدم برداشته و به کشور خدمت کرده است.

استاندار اصفهان بیان کرد: اهمیت سازمان جهاد کشاورزی بر هیچکس پوشیده نیست. امنیت غذایی شرایطی را برای هر کشور به وجود می‌آورد که به واسطه نگاه متکی بر درون سرزمین بتواند در سایر حقوق خود نیز به درستی عمل کند و تحت سلطه استثمارگران قرار نگیرد.

دکتر مرتضوی اضافه کرد: با توجه به شرایط جمعیتی کشور و اهداف انقلاب اسلامی، ما باید متفاوت از سایر کشورها به امنیت غذایی توجه کنیم. جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به هدف استقرار جامعه مهدوی و متوقف کردن استثمارگران باید در حوزه امنیت غذایی استقلال داشته باشد.

وی ادامه داد: در مبانی شریعت نیز، حوزه تأمین غذا و زراعت، جایگاه ویژه‌ای داشته است. براساس یکی از روایات، کشاورزان گنجینه‌های خداوند متعال روی زمین را استخراج می‌کنند. جایگاه این گنجینه‌های الهی از بسیاری از منابع زیرزمینی نیز بالاتر است. طلا، نفت و سایر معادن قابل قیاس با محصولات کشاورزی نیست.

استاندار اصفهان گفت: استمرار حیات همه موجودات به تأمین غذا وابسته است و باید این حوزه را به عنوان یکی از با اهمیت‌ترین حوزه‌های برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری قرار داد.

دکتر مرتضوی ادامه داد: پیش از انقلاب اسلامی نیز حوزه کشاورزی وجود داشته است اما در جمهوری اسلامی، شاهد جوشش باورها و تلاش‌ها به واسطه روحیه انقلابی در بدنه ساختار اداری کشور و به ویژه این نهاد که به واسطه انقلاب شکل گرفت، بودیم.

وی تصریح کرد: برخی از افراد که با خروش و جوشش انقلاب سازگار نشدند از قطار انقلاب پیاده شدند. واقعیت انقلاب ما با تعاریف غربی تفاوت زیادی دارد. انقلاب اسلامی ایران زایش داشت و سرد نشد و با ایجاد نهادها و دستگاه‌هایی به این جوشش انقلاب ضریب داد.

استاندار اصفهان گفت: حفظ روحیه، امروز بیش از نگاه‌های پیشین اهمیت دارد. با روحیه انقلابی، افراد به دنبال حفظ منافع مردم خواهند بود و به منافع شخصی خود اهمیت نمی‌دهند. شهدای دفاع مقدس گواهی بر وجود انسان‌های این چنینی است.

دکتر مرتضوی اضافه کرد: یکی از اولویت دارترین مسائلی که در سازمان جهاد کشاورزی باید به آن توجه شود، حفظ این روحیه انقلابی و بازخوانی آن است.

وی تصریح کرد: حرکت رو به جلو و نگاه به آینده در جهاد کشاورزی نیز باید مورد توجه قرار گیرد. توجه به حوزه علمی و پژوهشی و استفاده از فناوری برای رشد بهره‌وری و خدمات حوزه کشاورزی اهمیت ویژه‌ای دارد.

استاندار اصفهان گفت: ترویج و ارتباط با جامعه کشاورزی باید یکی از مسائل اصلی جهاد کشاورزی برای رشد علمی کشاورزان در حوزه‌های مختلف باشد.